5 lt Termos Fıçı?

Selamlar,

Aranızda şu linkteki fıçıyı kullanan ya da kullanmış olan var mı: 5 LT Çelik Termos Fıçı | Fıçı Bira

Gerçekten ısıyı ne derece engelleyebildiğini merak ediyorum. Bir de bu tür fıçıların kullanımıyla ilgili sorun yaşayan var mı? Mesela köpük durumu nasıl oluyor? Aşmanın yolu var mı? Veya temizlik konusunda fikri olan?

1 Beğeni

Bir arkadaşım Bim’den aldığı şu ısı koruyucu termos çantayı ( İCE MAX Izolasyonlu Termal Silinidir Çanta 8 Lt Fiyatı, Yorumları - Trendyol )
normal 5 lt fıçı ile sık sık kullanıyor. Çantanın tepesini başlık için küçücük kesmiş. Termos fıçıda soğukluğu koruma süresini çok daha fazla uzatır. 5 lt fıçı tam oturmuş içine. İnternette bu çantalar çokca var. Hemde ucuz. Bu fıçılardan bende edinmek istiyorum.

2 Beğeni

Eğer direk başka bir fıçıdan (soğutulmuş) doldurup kullanmayı planlamıyorsanız termos fıçıların çok faylalı olmayacağını düşünmüyorum. Hatta dezavantajı olacaktır. Hem daha pahalı hem de her hangi bir sıvıyı bu fıçı ile dolapta soğutmak istediğinizde çift cidar nedeni ile çok daha uzun sürecektir. @keyfibiradan nın önerdiği gibi bir kılıf ile normal fıçıları kullanmak daha verimli olacaktır.

1 Beğeni

Anladığım kadarıyla bu fıçılarda gazlama yapmak için kartuş kullanmak pek mümkün değil gibi. Ama bağlantı noktaları uyumlu olduğu için doğrudan gazlayarak yapmak mümkün. Dolayısıyla kegerator’e koyup gazlarken bir yandan da soğutmak mümkün olabilir diye düşünüyorum.

Ceket ile ne kadar süre idare ediyor acaba? @keyfibiradan Bir de eğer bu fıçı size aitse, köpük vb. sorularımla ilgili bilgi verme şansınız olur mu?

Fıçı arkadaşımın , gayet sağlıklı olarak büyük fıçıdan kapalı transferle doldurup kullanıyormuş. Köpük vs olmuyor dedi. 5 lt lik fıçı termos özellikli değilmiş. Termos çanta ile 4-5 saat soğukluğunu koruyabiliyormuş.

1 Beğeni

Kegland marka var bende. Corneliustan aktarım yaparken köpürüyor. Belki öncesinde içi ıslatılıp köpürtmesi azaltılabilir ya da çok düşük basınçta aktarım yapılarak köpül azaltılabilir. Benim aktarmalarımda köpürdü.