5. Türkiye Ev Biracılığı Yarışması - İzevbir

Gördüğüm kadarıyla @Arizeus ve @menegin güzel ödüller almışlar, tebrikler… Gözümden kaçan başka ödül alan arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar, onlara da tebrikler…

Umarım seneye etkinliğe katılma imkanım olur, böyle uzaktan içi gidiyor insanın :slight_smile:

9 Beğeni

Akgün @Mephior BOS 1.liği ve 2.liğini aldı. Lager kategorisinde birinci, yine Belgian kategorisinde birinci oldu. Spice &Fruit de ikinci, expermential de yine ikinci, IPA kategorisinde ise üçüncü oldu. Ben alternatif ve buğday kategorisinde 1.lik, lager kategorisinde 2.lik aldım. @Arizeus yine alternatif ve buğday kategorisinde 3.lük aldı.
En sade şekliyle böyle, detaya girersem karışabilir :slight_smile:

16 Beğeni

Eyw abi sağ olasın.:beers:

8 Beğeni

Çok güzel haberler bunlar, sana da tebrikler @Mephior hocam, sevgiler…

5 Beğeni

Güzel özetlemişsin :slightly_smiling_face:
Ben tek stil ile katıldığıma pişman oldum. Kendimi deneme amaçlı bir gaza gelmiştim.

5 Beğeni

Dereceye giren giremeyen herkesi tebrik ederim. Ellerinize sağlık :clap:t2: :clap:t2: :clap:t2:

8 Beğeni

Katılan herkese tebrikler​:clap::clap:

6 Beğeni

Çok teşekkür ederim :beers::beers:

8 Beğeni

Bütün arkadaşları tebrik ederim.

6 Beğeni

Herkesi tebrik ederim

6 Beğeni

Hic bilmedigim icin soruyorum, sacma bir soruysa lutfen kizmayin :slight_smile:

Kendi kategorisinde 2. olan bir bira nasil best of show’da 1. oluyor? Best of show’da tarzdan bagimsiz en iyi biralar secilmiyor mu? Yarismanin en iyi birasi ise kendi kategorisinde nasil 2. oluyor? :slight_smile:

6 Beğeni

3 yıldır soruyoruz ama bjcp de olabiliyor dediler :slight_smile: Detayları @shqiptarkoska biz zoom da belki bize anlatır.

5 Beğeni

evet aciklama super olur cok merak ettim.

Guide’da soyle yaziyor;

Best of Show (BOS) Panel – A single session awarding top honors for a competition from at least five beer category winners or three mead and/or cider winners

Category winnerin tanimini yapmamis yani kategori birincisi mi yoksa ilk 3e girenler mi demek istiyor acaba?

Ancak soyle bir ifade var;

Karara varma asamasi sonrasi, temizlik toparlanma bolumuyle (Cleaning Up After Judging) alakali;

The best practice when the winner is known for a category is to have the cellar master get the
winning entry from the cellar and save it for the BOS round.

Kategorinin kazanani (tek bir kazanan oldugu anlamina geliyor) belli olduktan sonra, mahzen sorumlusu kazanan yarismaciyi (yarismaya katilan birayi) best of show icin saklar/ayirir. Yani buradan best of show icin bir katilimin birinci olmasi gerekli oldugu cikiyor seklinde anladim ben.

https://dev.bjcp.org/competitions/competition-handbook/competition-day/

2 Beğeni

En bariz yeri atlamisim;

The BOS round is specifically comprised of the first place winners in each competition medal categories (which may be different than style guideline categories)

Best of show turu kategorilerin birincilerinden olusur diyor.

4 Beğeni

The BOS round is specifically comprised of the first place winners in each competition medal categories (which may be different than style guideline categories). Some competitions may set further eligibility requirements for category winners to advance to the BOS table, such as a minimum score (often 30) in the main judging round; some competitions choose to limit BOS to beer styles only. However, the fairest approach is for any entry accepted in the competition and winning a category to be eligible to win BOS

En adil yolu kategori kazananlarından seçmek gibi anlıyorum ama…

3 Beğeni

bir de guide bayagi sert bu konuda :smiley:

No approach other than judging eligible first place category winners is appropriate for determining BOS.

kategori birincileri disinda best of show secmek uygun degildir.

In the event where a category winning entry is not available for BOS, such as a broken or misplaced bottle, or the entrant shipping insufficient bottles, a second place entry should not be advanced to the BOS round.

kategori kazananinin birasinin basina bir is gelirse, kategori ikincisi best of show’a devam edemez.

diyor… :slight_smile:

5 Beğeni

Ödül alan arkadaşları tebrik ederim🍻

5 Beğeni

Katılan herkesi çok tebrik ederim, ülkemizde böyle şeyler görmek ne güzel :beers:

4 Beğeni

Katılamadığım yarışmada kazandığınız derecelere tebrikler. :hocho::hocho::hocho:

5 Beğeni

Üçüncü kez yarışmaya katılıyorum. Her defasında kendimi geliştirip, ekipmanlarımın kalitesini arttırıp birşeyler yapmaya çalışıyorum. Yok, olmuyor da olmuyor arkadaş :slight_smile: bir türlü derece alamıyorum. Score olarak 31 yazması iyi midir arkadaşlar? bu kaç üzerindendir acaba?

Yapay zekaya göre BJCP bira değerlendirmesi 50 üzerindenmiş ve sıralama şu şekilde imiş;

• 0-13: Poor (Kötü)
  • 14-20: Fair (Orta)
  • 21-29: Good (İyi)
  • 30-37: Very Good (Çok İyi)
  • 38-44: Excellent (Mükemmel)
  • 45-50: World-Class (Dünya Sınıfı)

Bu şekilde midir?

10 Beğeni