Alışveriş Siteleri ve Tecrübelerimiz

Eski forumda buna benzer bir başlık vardı ama sanırım bu foruma aktarılmamış, belki de ben bulamadım ama neyse ben konuya gireyim.

Bir apartman dairesi biracısi olarak minimum alet edevat ile yola devam ediyorum. Değirmenim yok, maltları kırılmış alıyorum.

Kediköy’den Citra Pale Ale tam tahıl kitini satın aldım. Paket her zamanki gibiydi, her şey olması gerektiği gibiydi, kazana aldım maltları, farkettim ki maltların çoğu kırılmamış! Sanıyorum ki kitteki munich ve carapils maltlar kırılmış, base malt olan 5 kg Pale malt ise kırılmamıştı( en azından büyük kısmı), paketin üst tarafında kırılmış olan maltlar olduğu için bu durumu daha önce fark etmemiştim.

Sonrası mutsuzluk tabi.

Reçete tabi yalan oldu, verim yerlerde. Hesap kitap yapıldı; Hacim düşürüldü, kaynama süresi uzatıldı, sık sık ölçüm alındı, biraz da şeker eklenmek zorunda kalındı ama kovaya içilebilecek bir şey aldığımı düşünüyorum.

WhatsApp hattından firmaya durumu yazdım, çektiğim fotoları gönderdim. Daha önce defalarca alışveriş yaptığım yer, hatayı kabullenmeleri ve olmasa da olur ama sembolik olarak bir sonraki alışverişte %10 indirim yapalım size gibi ufak bir jest benim için yeterliydi. Ama daha fazlası oldu, geri bildirim için teşekkür ettiler ve tüm kiti ve fazlasını(maya) ertesi gün kargoladılar, bunu yaparken de son derece kibar ve anlayışlılardı.

Daha önce de defalarca sorunsuz alışverişim olmuştu ama sorun olduğu andaki yaklaşımları çok değerli. Mağdur durumdayken bir anda mahçup duruma geldim.

17 Beğeni

Kimse bilmese de kediköy belki de isminden ötürü benim en sevdiğim sitedir. Her türlü yardımcı olurlar

3 Beğeni

Sizinkine benzer deneyimler söz konusu olduğunda, sitenin / üreticinin reklamını gani gani yaparız. Nasıl ki mağdur olduğumuz zaman eleştiriyoruz, memnun olduğumuzda da ifade etmememiz için bir sebep yok.

Benim için de benzer bir durum söz konusu. Çok sık alışveriş yapmadım ama hem logoları hem de web sitelerinin genel görselliği, hatta instagram’da gördüğüm gönderileri sayesinde Kediköy benim için de güzel bir yere sahip.

5 Beğeni

Şimdi hepimizin bildiği, kit işine ilk giren bir firma var. Hani şu öğretmen bir müşterisini ifşa etmişti. Kafasına göre müşteri seçmişti fln bir ara. O sebeple senelerce hiç alışveriş yapmadım onlardan. Hatta çoğu yerde karşıtlık bile yaptım.

Sonra bir gün bir şerbetçi otuna ihtiyacım oldu ve sadece onlarda satılıyordu. Bende diyeti bozdum ve satın aldım. Akabinde gelen ürünün yarısı pelet formunda yarısı ise tozdu. Bu hoşuma gitmedi. Biramın kaynatırken yeşile dönmesini sevmiyorum. Destek hattından yazdım. Biraz durumu anlattım. Elimdekileri geri vermeyi teklif ettim ama almadılar ve ücretsiz olarak yeni 100 grlik paket yolladılar.

Ha firmaya karşı fikrim değişti mi, hayır. Hala zorda kalmadıkça birşey almam. Ama olumlu bir deneyim olduğu için yazmak istedim.

2 Beğeni

Mümkün olduğunca fermentasyon marketten alışveriş yapmaya çalışırım ama onlarda da malt konusunda stok ve çeşitlilik anlamında istikrar yok malesef ki

Bohemian marka pilsener ile pilsener malt ihtiyacimiz karsilaniyor. Ancak hangi marka pale ale malt aliyorsunuz merak ediyorum.

Ben weyermann kullanıyorum hep

1 Beğeni

Vino’ nun doğrudan işlerini ziyaret ettim. Sitelerinde stokta yok olan ürünler orada vardı. Bana biraz ilgisizlik var gibi geldi. Söz konusu ürünü sitede yazan fiyatın altında sattılar. Alırken 3 kere fiyatı sordum ve uyardım. Bana şarap konusunda daha çok malları var gibi geldi.

Bu arada benin fovarim biraburada ve kedikoy

1 Beğeni

Merhaba aliexpress ve amazon’dan musluk ve fıçılama aletleri siparişi verenler tecrübelerini paylaşabilir mi?

1 Beğeni

Ben her iki yerden de urun aldim. Satici iyi ise urunler geliyor. Ancak Dumrul vergisi sebebiyle, eskisi kadar avantajli degil

1 Beğeni

Hiç sorun yaşamadım. Amazondan şaka gibi fiyatıyla sadece 1 adet musluk almıştım, geri kalan tüm ürünlerde aliexpress kullandım.

2 Beğeni

Butik Bira’dan başlangıç kiti veya malt/malt özü değil de şerbetçiotu, termometre, şişe kapağı kapatıcısı vs alacağım.
kit ve maltlar da müşterilerinin sorun yaşadığı görülüyor.
Bundan dolayı özellikle belirtmek istedim.
Lakin Butik Bira, kapandı mı? ya da ürün tesliminde sorunlar yaşanıyor mu?
İnternet de bir sürü olumsuz yorum yapan olmuş.
Daha önceden Butik Bira hakkında bilgim olmadığı gibi alış veriş de yapmadım.
Açıkcası sipariş verip de rezil olmak istemiyorum.
Son zamanlar da sorun yaşayan var mı?

Bildiğim kadarıyla son zamanlarda sorun yaşayan olmadı.

1 Beğeni

Weyermann marka maltlar genelde butikbira’da bulunuyor. Alışveriş yapıyorum ben bi sıkıntı yaşamadım.

1 Beğeni

Château maltları satan arkadaşlar mevta olmuş.

Bu siteye ulaşılamıyor

https://alfaasit.com/ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.

ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED

1 Beğeni

Vinomarket’in ürünlerine artık güvenemiyorum.

Haziran ayında GOB Mandarin aldım, yanında mandalina özütü ile birlikte geldi. Üzerinde yazan üretim tarihi Nisan 2022.

Eylül ayında GOB Limon (Ocak 2022) ve GOB Vişne (Kasım 2021) aldım, bu sefer meyve özütleri gelmedi. Yanlışlık olmuştur unutulmuştur diye desteğe yazdım. Ağustos 2022de tarifte değişik yapıldı, artık meyve özütü gönderilmiyor ana kitin içinde yer alıyor diye cevap verdiler. E peki, Ağustos 2022de değişiklik yapıldı ise bana gelen ürünler bundan daha önce üretilmiş, demek ki bu değişikliği içermiyor olması lazım. Ne deseler beğenirsiniz, size gönderilen ürünler yeni üretim ancak stokta yeni basım etiket olmadığı için eski etiket yapıştırdık. (Üretim tarihleri de ambalaj üstünde basılı bu arada, ayrıca bir baskı vb. değil). Ben sizin gönderdiğiniz üründeki üretim tarihine güvenemeyeceksem, ürünlerinizin kendisine nasıl güveneyim? Hepsini iade ettim, yine de günahlarını almayayım iade kargosu ulaştığı gün ücret iadesini yaptılar.

GOP Mandarin de beklediği yerde şişti ve sızıntı yaptı bu arada. Bugün kurdum ama -dökeceğim- döktüm.

7 Beğeni

Aynı ürün bende de var. Şarap mayası alırken aldım.

Üretim tarihi (Parti no olarak yazılmış) Nisan 2022, SKT de 12/24 yazıyor. Yani bahsettiğiniz partiden benim ki.

Yanında sadece maya geldi ve şimdi baktım, şişme filan yok.

Ağustostan sonra mı aldınız? Üzerine yazdıkları tarihe de güvenemiyorum ki.

10 Eylülden sonra aldım. Ben soru sormak için mesaj filan da attım, cevap verdiler ve ilgilendiler. Genelde SKT kontrol ederim ama yeni mal olunca bakmadım. Bir de yeni ürün ya eski olma ihtimali yoktur diye varsaydım.