Alışveriş Siteleri ve Tecrübelerimiz

Zamanında, Lallemand mayaları gelmeden önce Whatsapp üzerinden başka bir maya için bilgi aldığımda bu mayaların Fermentis olduğu bilgisi verilmişti. Dolayısıyla evet 34/70’tir.
Siz de WP üzerinden sorabilirsiniz genelde hızlı cevap veriyorlar.

2 Beğeni

Bu siteden Amerika’daki bir arkadaşımın evine iki adet Whitelabs yaş maya söyledim oradan da bir başka arkadaşım alıp bana getirecek soğuk zincirle. Fakat sipariş vermeden önce sormak istedim soğuk zincir falan olacak mı diye. Bizim işimiz bu siz keyfinize bakın diye kuul bir cevap aldım. Sonuç olarak west coast’dan east coast’a şu fotoğraf geldi;

Buradaki muameleleri düşününce insan bir şaşırıyor.

9 Beğeni

Selamlar…

Site de ki yorumlar eski yıllara ait yeni degil.Özellikle mağduriyet yaşanmaması açısından reklam ve benzeri şeylere girmeden başlangıç seti alinilabilecek güvenli site nedir acaba , " kapak kirik geldi , gaz kaçırıyor , ürün gelmedi , bozuk kırık geldi değişim yapmadılar , şişe patladi , kopuruyor" gibi paylaşımlar var . İlk defa bu işlere baylayacak biri için ilk başta bu gibi konulardan magduriyet yaşaması açısından ( daha ilk başta mağduriyet yaşayınca belki sonrasinda hiç gerisi gelmeme olasılığı ve hayal kırıklığından dolayı , ciddi anlamda özellikle yeni alisveris yapanlar oldu ise düşüncelerini ve tecrübelerin paylaşırsa çok sevinirim.

1 Beğeni

Ben alışverişlerimi şu ana kadar kediköy, biraburada, butikbira, fermantasyonmarket üzerinden yaptım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

5 Beğeni

Bira burada ve vino marketten yeni alışveriş yaptım, vinodan aldığım ürünlerin arasında bulunan sanitasyon sıvısı sızdırmıştı, kutuyu bi kenara atıp uzun süre bakmadığım için bende de sorun olabilir diye düşünüyorum, 2 site de sorunsuzdu

1 Beğeni

Öncelikle teşekkür ederim deneyim ve düşüncelerin için :

Sorun yasamadigin malzeme mi yok sa kit mi. 4 ayrı firma ismi var. Bu firmaların hepsi aynı urunu mu satmakta eğer öyle ise fiyat farkı kargo gönderi süreci ve iade süreci. Yani sorun yaşamadım derken , malzeme aldın sıkıntı olmadı , kit altın yine sıkıntı olmadı bu dört firma içinden , ve her birini farklı bir yerden mi aldın, yoksa bu dort firmadan aldığın tüm ürünlerden memnun mu kaldın

Malt şerbetçiotu aldım. Paketleme, kargo, teslim süresi gibi konularda sıkıntım olmadı. Kova hiç almadım buralardan.

2 Beğeni

Bir çok yerden alışveriş yapmış birisi olarak tazemayse den yaptığım alışverişte hiç bir sıkıntı yaşamadım. Diğerlerinde ufak tefek sıkıntılar oldu

Bugün seralgaz a 5 kg lik tüpümü doldurmaya gittim, tüpün 10 yıllık ömrünün dolduğunu öğrendim, eski tüpüm alındı, yerine 50 bar dolu tüp verildi, 200 TL dolum ücreti ve 420 TL test ücreti verdim. Eski tüpümde sorun çıkarsa aranacağım söylendi. İlk kez bu işlemi yaptırdım, memnun ayrıldım

3 Beğeni

Yeni tüp için para almadılar mı başka?

Hayır sadece dolum ücreti ve test ücreti aldılar. Eski tüpe birşey olursa sizi ararız, ya tüpü geri getirirsiniz ya da 3000 TL civarı bi rakama satın alabilirsiniz dediler

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba. Lion bite starsan ve bpw alacaktım ama bira sitelerinde bulamadım. N11 bir kaç tane var ama siz hangisini kullanıyorsunuz ve nereden aldınız? Malum sanitasyon önemli.

n11’den Fosforik Asit %85 Food Grade - 1 Lt seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
https://www.n11.com/urun/fosforik-asit-85-food-grade-1-lt-14571093?magaza=izmirteknikkimya

n11’den Biosan - Sıvı Dezenfektan - 250 Ml seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
https://www.n11.com/urun/biosan-sivi-dezenfektan-250-ml-7561250?magaza=vinomarket

n11’den Sanimax Alkali Temizleyici - 200 G seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
https://www.n11.com/urun/sanimax-alkali-temizleyici-200-g-7561205?magaza=vinomarket

Hem ucuz olsun hem çok olsun hem kaliteli olsun istiyor insan alırken.

1 Beğeni

Geçen ben de tam olarak aynı düşünceyle araştırmıştım, hatta Aslankafası’nın sitesinden de baktım ama en uygunu yine Butik’teki PBW ve Star San’dı.

1 Beğeni

50ml çok az değil mi? 500ml almak istesek 800 tl ediyor. Benim n11 de attığım 1lt lik daha mantıklı değil mi?

1 Beğeni

Star San’ın tam içeriğini bilmediğimden bir şey diyemedim ama aynısıysa çok mantıklı evet.

2 Beğeni

ben bunu kullanıyorum dezenfektan olarak bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Starsan Sanitasyon sıvısı Star san- Vinotedarik.com

2 Beğeni

ben uzun zamandır şunu kullanıyorum. vinomarketin kendi sitesinde daha ucuz. kargo hariç hali.

30ml ile 1 litre sanitasyon suyu yapılabilir diyor. Bu ürün ile 8 litre ürün elde edilir. Az değil mi. Starsan 500ml ile 500 litre elde ediyoruz.

Starsan kendimiz yapamaz mıyız?

Fermantasyon marketten hiç açık maya aldınız mı? Kendi paketlediklerinden bahsediyorum. Hangi marka mayayı kullanıyorlar, performası nasıl?

Fermantasyon market’i satıcı profili olarak güvenilir buluyorum her ne kadar bazen rakamları biraz yüksek gelse de sattıkları maltlardaki tett gibi bilgileri doğru verdiklerini düşünüyorum., kendi paketledikleri mayalardan almadım büyük ihtimal sattıkları ürünlerin büyük hacimli olanlarını açıp paketleyeek yolluyorlardır, mail ile sorduğum konularda hızlı geri dönüş aldım, çekinmeden sorabilirsin.

3 Beğeni