American Wheat Beer 01D

@magunay pek beğenmişti bu birayı, yazlık çıtır çıtır bir bira isteyenlere.
2555 gr buğday
1980 gr extra pale premium pilsner
400 gr dark wheat
Şimdi bu amercan wheat beer ımın tabanı
64.5 derecede mayşelendi 90 dk
17 gr perle first wort
9 ar gr cyro amarillo 15-5 ve 0 dk da
İBU: 25,13
SRM: 3.52
25 lt
Şimdi bu mayşenin 5 litresini ayırıp 20 lt ananas suyuyla ve mangroove jacks cider mayasıyla birleştirip ananas cider yaptım, ciderda sınuna kadar eşlik eden köpük olur mu, işte böyle oluyor
Ananas cider
OG: 1059
FG: 1002
ABV: 7.481
Kalan 20 litre american wheat mayşesine de 6 lt ananas suyu ekledim ve us-05 le mayaladım
Pine apple american wheat
OG: 1046
FG: 1008
ABV: 4.988

16 Beğeni

Ben bu pineapple ananas wheat olanı çok beğenmiştim, hatta evde de yapmaya çalıştım ama amarillo yoktu pek Durulunki gibi güzel olmadı, kesinlikle yazın evde bulunması lazım böyle bir biranın…

5 Beğeni

Yeni dünya otuyla American wheat…

Ot pacifica, single hop yapayım dedim, biraz da hoppy olsun diye düşündüm. Hiç bilmediğim bir ot pacifica, teoride güzel olacak gibi ama bakalım evdeki hesap bardaktaki lezzete uyacak mı…

6 Beğeni

Gelirken getirecek şekilde planlanması rica…
:stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Ottan ziyade wheat için us05 sorun derim.
Bence istenilen oranlar ayarlansın, istenirse kademeli mayşelensin istenirse decoction’a meyledilsin, wheat’i wheat yapan direkt kaliteli bir buğday mayası.

Yok amerikan wheatte buğday mayası kullanılmıyor Gökay, sek, crisp,çıtır çıtır bir bira isteniyor o yüzden us-05 iyi bir seçimz

3 Beğeni

American wheat özelinde muz, karanfil gibi fenoller istenmediği için daha temiz bir maya tercih ettim.

@BoBo bu sefere yetişmez ama bir sonraki ziyarete söz.

3 Beğeni

Akgün bir de pilsner maltla buğday ezme vb en fazla %50-50 olsun, pilsneri geçmesin toplamda

1 Beğeni

Yulaf buğdaydan sayılır mı :slight_smile:

2 Beğeni

20 karakterlik kırıldım ama…

1 Beğeni

Başlığı hiç okumamışım ya :man_facepalming:

3 Beğeni

Bu ara çok çalıştım kovalar dolu valla, bitter yetişir ama bir iki güne şişelerim.

2 Beğeni

Valla bilmem artık… Böyle iki gönderide bir kendini savunmaya çalıştığına bakılırsa bir numaralar dönüyor…

2 Beğeni

Ananas suyu ananastan mı yoksa kutu ananas suyu mu?
20 litre zor gerçi ananastan su ama sorayım dedim. Bende yapmak istiyorum ama meyve sularına sıcak bakamıyorum.

Bimden aldığım juice marka metve suyu

1 Beğeni