Belgian Dark Strong Ale 26 D

Ödüllü reçete değil ama içenlerden ödül almış benim yaptığın en iyi Belgian
4900 gr pilsner
1200 gr munich 1
550 gr belgian candy d-180
420 gr buğday
330 gr caraaroma
330 gr caramunich 2
220 gr caramunich 1
60 gr carafa 2
30 gr dark wheat
17 gr columbus 60 dk
Bastoigne ale maya
OG:1073
FG:1020
İBU:21.20
SRM:17.43
ABV:6.956
FG 1020 de kalınca ister istemez ABV de düşük çıktı ama yi ki de böyle olmuş çok güzel bir bira oldu @BoBo @ers @Gulendam @magunay @BoBo ve eşimin doğumgününü Boğaç, eşi Tülay ve minik Derin in eşsiz evsahipliği yle kutladığımız gün bu birayı tatmıştık, gerçi o gün ne biralar tatmıştık

12 Beğeni

O gece içtiğimiz biralar arasında en güzellerinden biriydi bu bira ve ben hastası olmuştum.

Henüz yapma fırsatını bulamamış olsam da kendi reçetelerim arasında sırasını bekleyen bir reçete bu. Bu tarz biraları seviyorsanız hiç durmayın, enfes bir şey oluyor zira.

9 Beğeni

hocam elinizdeki reçeteleri buraya aktarmanız çok güzel bir davranış. ben örnek reçetelerden çok faydalanıyorum. elinize sağlık.

5 Beğeni

O günkü bira kalitesi tavandı valla…

3 Beğeni

Ítiraf etmek gerekir ki bir süre sonra sergilenen figürler ve esneklik açısından da tavan test edilmişti…

2 Beğeni

Eline sağlık, bu birayı tattığım için kendimi çok şanslı hissediyorum, uzun süredir içtiğim en güzel biralardan. Nefis bir bira, bu reçete yapılmak üzere kesinlikle bir yere not edilmeli…

@Durul bu reçetedeki mayşeleme ve kaynatma sürelerin ne acaba? Bana yazarmısın rica etsem? Ben bu reçeteyi gerçekten yapmayı deneyeceğim, çok keyifli bir biraydı :blush:

5 Beğeni

Afiyetler, beğendiğine sevindim, özelden yazıyorum

1 Beğeni