Berraklaştıcı Olarak Sığır Jelatini Kullanılır mı?

Arkadaşlar bu berraklaştırıcılarda sığır jelatini konusunda bir kafa karışıklığı var. Bir tür bilgi bulamadığım için bilgisi olan arkaşların bizi aydınlatmasını rica ediyorum. Bazı yerde sığır jelatini değil çökeltme jelatini deniyor, bazı yerde ise berraklaştırıcı jelatin (sığır jelatini) deniyor. Araştırdığımda ise aktardan vb. yerlerden alınan sığır jelatini olmaz deniyor lakin çökeltme için satılan jelatinin sığır jelatini olduğu açıklamasında yazıyor. Bu konuya bilgisi olan birinin ışık tutması gerek. Teşekkürler.

Hepsi sığır jelatini. Kullanımı kısmını sormamışsınız ama farklı şekilde yapanlar var ve sanırım forumda da bilgi vardı.

1 Beğeni

Anladım, o zaman standart bir sığır jelatini berraklaştırıcı olarak kullanılabiliyor. Kullanılamaz, olmaz diye yazılar okudum ve hatta bir videoda izledim. Sonra kafam karıştı, yani sığır jelatini sığır jelatinidir. 2+2=4.

1 Beğeni

Yani sadece sığır değil, domuz veya balıktan da yapılıyor ama çoğunlukla sığır. Birada kullanılan sığır jelatini ya da ben öyle biliyorum. Kim olmaz diyor bilmiyorum benim içmişliğim var :slight_smile:

Cold crashi 2 gün yapıyorum 0 derecede , jelatini ikinci gün koyuyorum sıcak suda eritip

Aslında benim merak ettiğim şey çökeltme jelatininin, sığır jeletini ile aynı olup olmadığını sormaktı ve bu soruyu arıyan yeni hobicilere doğru bilgiyi buraya kazımaktı. Şu ana kadar yazılan bilgilere istinaden bir aktardan da alınan sığır jelatini çökeltme ile aynı işi görecektir.

1 Beğeni