Bira Fotoğraflarımız

Hepsi bir, hepsi haktan…

8 Beğeni

1. günde stout.
7 Beğeni

Munich Helles
1.048 > 1.008 > %5.3 - IBU: 22
Lallemand NovaLager

Mecburi 8 hafta 2-3 derecede cold crash, iş güç alamadım fıçıya :slight_smile:

Hem lager oluşu hem de tatlı malt kokuları ve berraklığı nedeniyle benim arkadaşları oldukça memnun etti. Maya gayet güzel sonuç verdi bence, tavsiye ederim.

16 Beğeni

Benim çok sevdiğim bir tarz. Çok hızlı tüketmiştim fıçıyı. Afiyet olsun

3 Beğeni

Çok güzel görünüyor, elinize sağlık.

1 Beğeni

17 Beğeni

Hocam elinize sağlık. Rengi çok güzel hangi kitten yaptınız?

@BoBo benim fotoğrafımı çekse benim bile rengim güzel görünür :grin:

1 Beğeni

Estağfurullah, senin rengi zaten güzeldir. :slight_smile:
Bizim olayımız “Hay hak! Perde kurduk, ışık yaktık; gösterimiz gölge, hayal!” olayı.

3 Beğeni

Sevgili @FAtE’in fıçıyla tarafıma tevdi ettiği, bir aydır içmemek için kendimle mücadele ettiğim, ne yazık ki sadece 2-3 kadeh kaldığına dair ciddi korkular yaşadığım Sour IPA.

Enfes.

11 Beğeni

2023 Hatay buluşmasında baya içmiştim bu biradan. İlk yudumda ekşilik çarpsa da alışınca çok hoş bir içimi var.

4 Beğeni

Ya bence orada biraz dalgaya geldi.
Hani çok çok içilebilecek bir bira değil ama bir kadehi hakkten çok güzel geliyor.

2 Beğeni

Yerli Hitit Malt Pilsener seti. Yeni bir içim tekniği geliştirdim. Yudumlarken nefes almayıp burundan nefes veriyoruz. Böylece köpüğün dağılmasını sağlayıp daha kalıcı köpük elde ediyoruz aynı zamanda buram buram yayılan ekşi kokuyu içimize çekmemiş oluyoruz. Tadı o kokuyla benzeşmeyecek kadar da iyi nasıl böyle bir bira çıktı anlamış değilim. En mantıklı çözümüm oksitlenmiş olması. Onun dışında FG 1014 olduğu için belirgin bir doygunluk var düz german lager olmadı. Ama yoklukta iyi gidiyor.

1 Beğeni

2022 şubatta yaptığım Belgian Dubbel

13 Beğeni

6 Beğeni

Nedir ki bu acep?
Kızıl çavdar?

2 Beğeni

Aynen. Kızıl çavdar.

1 Beğeni

İlk nitro denemem, sonuç galiba oldu, yani bunu test edecek bir gönüllü lazım, en yakında da @Ozerrock var, test etmeye eve getirmem lazım gibi :sweat_smile:
(Bu arada bu gün telefonda @menegin bana gazı 20 PSI ver diye hiç tavsiye etmemiş gibi 50 PSİ’ı görüp de garip sesler çıkınca uyandım, ilk elin günahı olmaz derler :rofl:)

8 Beğeni

Seninle geçen sene oturduğumuzda şişe şöyledir şişe böyledir dediğin anlar aklıma geldi: sana sadece şarkın ünlü düşünürünün dedikleri aklımda

“Bu işin sonu belli…”

3 Beğeni

Kim demiş ya, koca bir iftira, tanık var mı ki.

:face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

1 Beğeni