Bira Fotoğraflarımız

Bunun için özel bir şey yapmadım hiç. Muhtemelen ortam ısısı ile ilgili ama özel bir çaba göstermem gerekmedi.

1 Beğeni

Öncelikle herkese çok teşekür ediyorum. İlk defa düzgün bir bira yapabildim. Ağız tadıyla içebildim. Umarım devamı gelir.

18A Blonde Ale.

Centennial ve columbus.

2 ayrı fıçıda fıçıladım. Mayalar farklı diye. M66 ve m44. M66 yı taze tükettim çok daha iyiydi. Malt tadı çok baskındı ve otlar arkadan geliyordu.

M66da normal dip tube kullandım. M44te şamandıralı ve berraklık olarak çok fark ediyor. Bu M44.

17 Beğeni

Bildirimlerimin kapalı olduğundan bahsetmiş miydim?
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

11 Beğeni

Tamam da bu nedir? Hangi biradır?

Irish Red Ale…
Özür dilerim.

1 Beğeni

Özer hocam kuşçulardaydim bende haberleselim birgün gruba nispet yapariz😄

1 Beğeni

Olur tabii @augurs a da haber veririz bol kadeh tokuşturmalı bir buluşma ayarlarız :beers:

2 Beğeni

Ahh ah ne zaman diet yapacam desem bir şey çıkyor :rofl:

2 Beğeni

Test sürüşleri;

18 Beğeni

And the winner goes to…?

2 Beğeni

2565’i kullanırken maya miktarını nasıl hesapladın? Lager mayalar gibi mi, yoksa ale maya gibi mi bir hesap yaptın?

Ben lager gibi hesap yapıyordum ve maya ekleme sıcaklığım 9C idi.

2 Beğeni

Bittiğinde anlarım gibi :slight_smile:

Buğday birası değilse genelde prensibim “Ağanın eli tutulmaz” ya da “elini korkak alıştırma” yönünde. Sonuçta temiz fermentasyon istiyorsak maya bol olmalı, çok hesaplamaya gerek yok sanki :wink:

2 Beğeni

mayanın bol yada kuvvetli olması fermantasyon sürecini hızlandırırmı peki.üç kova kurdum us-05 le kendi dönderip çogaltıgım maya 4 gün arayla fg aldım istedigim fg de ve 5le 9.gün aldıgım örnekler aynı 5.günde bitmiş aslında nolur nolmaz diyerek9.gün tekrar ölçtüm aynı çıktı ???

Sağlıklı ve bol maya fermentasyon sürecini tabiki hızlandırır.

2 Beğeni

Güzel buğday olmuş ama tam olmamış. Tabi decoction falan yapmadım, muz aromalarını çok alamıyorum ama Mandarina otların notaları var. Görsel olarak tam bir buğday, tat damak olarak geçiyoruz işte yakınlarından :slight_smile:

15 Beğeni

Kölsch, 2565 maya ile yapılan.

9 Beğeni

Bu da benim 2565 3 aylık cold crash sürecinden sonra fıçıya geçerken :face_with_hand_over_mouth:

9 Beğeni

3 aylık Cold crash :clap:
Fıçıyla gelebiliyor muyuz?

2 Beğeni

Hediye fıçı mı getiriyorsun, çok mahcup ettin beni :blush:

1 Beğeni