Bira Fotoğraflarımız

Artık ben de lagere yöneldim bu dönem, hatta bugün cold ipa’mi şişeye aldım. Çevrem sadece lager beğeniyor, ale olanlara bira gibi değil bu diyorlar :sweat_smile:

Lagering gerektirmeyen, 5-7 günde fermantasyonu bitiren lager mayalar deneyebilirsiniz. Ale sıcaklıklarında çalışan özel lager mayalara da yönlenebilirsiniz. Kovadan bardağa 1 ayda içiliyorlar.

Reçeteyi ben de merak ettim.

2 Beğeni

Reçete bu arkadaşlar. Burada sadece Carapils’i 250gr, Carahell yerine de Caramunich 2 maltını 70gr kullandım. Tartımda problem olduğunu düşündüğüm için de muhtemelen 2-3 gram kadar fazla olarak şerbetçiotlarını kullandım. Ayrıca Perle yerine Northern Brewer kullandım.

3 hafta kadar jelatinle 4 derecede bekledi. Sonra ikincil fermantasyona alıp 2 derecede 1 ay kadar lagering’de bekledi. Diasetil dinlendirmesi yapılmadı. Biraburada’da satılan düz lager maya ile 10-12 derece arasında mayaladım. Şişede iki hafta bekledi. Aynı setten bir tane daha yaptım, daha tatmadım ama onda NovaLager kullandım 12 derecede.

6 Beğeni

13 Beğeni

Yetmedi yanına da tekila mı

1 Beğeni

Açık hava ya, yetmiyor :slightly_smiling_face:

:corn:

19 Beğeni

Açık hava ve kampçılığın tadı bambaşka!

17 Beğeni

Masa İtalyan işi sanırım.

2 Beğeni

Yok, yanılmıyorsam Tacikistan’dan almıştık.

1 Beğeni

Mekan da hint okyanusunun kenarı değil mi?

1 Beğeni

Nereden bildin ya…
Dünyanın merkezi.
Maldivler.

1 Beğeni

Schneider’ın tadı olmasın o😉

2 Beğeni

Valla ne diyeyim, sen de haklısın. :slight_smile:

1 Beğeni

çorum’dan antakya’ya tayin olmuştuk. bebeden dolayı iki yıl ara verdiğim tam tahıl bira işine antakya’da bir öğretmen arkadaşımla yeniden başlamıştık ki deprem oldu. bira yapım malzememizi kurtardık ama içtiklerimiz müstesna o yaptığımız biralardan bir tek bu bardaktaki kalmıştı elimde. o da bu akşama kısmetmiş. london porter. sağlığınıza.

18 Beğeni

New Zealand Pilsner

13 Beğeni

15 Beğeni

Tripele benziyor fotoğraftan?

1 Beğeni

Bence tadı da benziyor. Ama olmamış diyen gelenekçiler var

2 Beğeni

Bardak sevgili kardeşim @Apo_Cinar in hediyesi.

12 Beğeni

E madem buluşma var, durduğumuz yerde durmak da olmaz herhalde…

15 Beğeni