Bira Fotoğraflarımız

Hayaller Belgrad hayatlar halkalı afiyet olsun :face_with_peeking_eye:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Umarım fırsat çıkar yakında. Bir iki güne gittiğim iki craft birahaneyi eklerim foruma. Çok çok acaip değil ama yine de guzel. Bakarsiniz forum buluşması yaparız. :sunglasses::grinning:

7 Beğeni

arabaya atladım mı 10 saat sonra ordayım abi

1 Beğeni

Karşıdaki poster Funk & Soul Pub’ın house birası Funker Mother Pale Ale’in etiketi. Çok acaip değildi ama hoş içimli, güzel bir biraydı.

9 Beğeni

5 gönderi mevcut bir konuyla birleştirildi: Ev Birası Tadım Notları

Benim Cold IPA

Mısırın bir biraya bu kadar içim kolaylığı vereceğini düşünmezdim.

17 Beğeni

Kalırsa yazın iyi gidecek.
Pilsner Urquel…

17 Beğeni

İki decoctionlı ve %8,4 alkollü bir Doppelbock.

17 Beğeni

Baya berrak bir bira.

2 Beğeni

Bu birayı içme şerefe nail oldum daha önce metrodan alıp içmiştim ama @cNoyd yaptığı biraz show olmuş tür konusunda çok tecrübem olmasa da türün kağıt üzerindeki özellikleri çok güzel yansıtmış :beers:

2 Beğeni

10 Beğeni

Citra tullandığım bir APA. US05 ve Citra iyi iş yaptı bu birada. Bence tek eksik tarafı biraz fazla tokluk hissi vermesi. Sebebi maris otter pale malt olabilir diye düşünüyorum. Fıçıdaki son bardaklardan birisi. :beer: :beers:

13 Beğeni

18 Beğeni

Pilsner. Puslu ve buğulu olunca daha güzel gibi hissediyorum. His bir kenara güzel de olmuş namıssız.

9 Beğeni

Makinenin etinden sütünden yararlandık bugün.

Bugün bahçede yetişen otlarla kaynattık, tabi pompalar tıkandı, ters akım soğutucu olduğu için şırayı soğutamadık. Kapattık makinenin kapağını, çökeldi biraz. Musluğun ağzına süzgeç kepçe ile bariyer yapıp şırayı 80 derecede fermanterin içine aldık. Makinenin içindeki suyu değiştirerek soğutmaya çalışıyoruz. Normalde yapacak bişey yok sabaha kadar dışarıda bırakıp soğusun diye düşündüm, şırayı alabildiğime seviniyordum arkadaşın aklına bu yöntem geldi. İyi de oldu gibi sanki :slight_smile: corni fıçıları fermanter olarak kullanmanın başka bir avantajını daha keşfetmiş olduk :sweat_smile:

9 Beğeni

Arizeus Amber.

17 Beğeni

Bir ay önce kaynattığım Weissbier.
Fıçıladıktan birkaç gün sonra ekşimsi bir tat vardı fakat fıçıladıktan yaklaşık 2 hafta sonra o ekşilik bir miktar azalmış. Ekşilik az olsun diye özellikle WB-06 değil de Lallemand Munich Classic Wheat mayası kullandım.
Acılık olması gerektiği gibi düşük.
Muz aroması almak isterdim ama henüz yok. Olgunlaştıkça hafiften gelir mi bilmiyorum.
Hafiften karanfil kokuları geliyor.
Fermantasyon 20 derecede seyretti genel olarak sonlara doğru 2 gün 22 ye çıkarmıştım. Belki de 24 lere çıksaydı bir miktar muz gelebilirdi.
Bir tık ekşilik damakta dolgunluğu hissettirmiyor.
Eşim buğday birası sevdiği için ona yapmıştım bu birayı ilk başta sevmemişti ama artık ben bunu içerim diyor :slight_smile: :beers:

12 Beğeni

Elinize sağlık. Muz aromasının ilerleyen zamanda geleceğini zannetmiyorum çünkü fermentasyon tamamlanmış durumda

1 Beğeni

Viyana Lager, çok güzel olmuş. Yılda bir kere yapılır

15 Beğeni

Amber flu, Şakir net.

13 Beğeni