Biraz Da Ruhumuza | Günün Filmi

Bazen bir insan çiçeklerden bahsederken, gerçekten çiçeklerden bahsediyordur ama karşıdakiler duymak istedikleri şeyi algılar.
*Türkçe’ye Merhaba Dünya ismi ile çevrilmiş.

11 Beğeni

Dunkirk.

Her ne kadar ingilizlerin hezimetinden yine bir kahramanlık filmi çıkmış olsa da, en azından savaşın insani yönünü göstermesi açısından önemli bir film. Kadrajlar keyifli, hikayeler arası geçişler yerinde, kurgu başarılı.

3 Beğeni

"Günün filmi"ne daha uygun bir adayı olan beri gelsin. Serinin ilerleyen filmleri ile cılkı çıkarılmış olsa da, Slasher filmler içinde Halloween ile birlikte kült mertebesine ulaşmış bu filmi 13 ağustos cuma günü paylaşmamak olmazdı. Ayrıca Michael Myers Jason’u teke tekte her şekilde alır diyor ve kenara çekiliyorum.

6 Beğeni

Bu 13 üncü Cuma ile ayın 13 üne denk gelen Cuma aynı şey mi?

1 Beğeni

Zamanında çok güzel korku filmleri vardı…

Görüntü kalitesi açısından tatmin eder mi ayrı tarışma konusu ama Friday the 13th, Exorcist ve bir dönemin benzer filmleri insanı yerinden zıplatırdı.

Madem ki konusu açıldı, ben de bir üçlemeyle katkıda bulunayım:

4 Beğeni

Senaryo kalitesinden mi , yaş almanın getirdiği durum mu , ya da hayatımızın gerilim seviyesinden mi bilinmez ama yerinden zıplama mevzusu mazide kaldı gibi :grinning:

1 Beğeni

Biraz zorlama bir bağ sayılabilir ancak 13’üne denk gelen cumanın kötü şans ya da laneti sembolize etmesi filmde kullanılmıştı. Ha bireysel olarak benim filmi 13’üne denk gelen cuma günü ile eşlemem, vakti zamanında kanal d’nin hangi cuma günu ayın 13’une denk gelse illa bu seriden bir film yayinlamasindan. Tabii sittin sene önce vardı böyle şeyler.

4 Beğeni

A haber daha çok geriyo beni :slight_smile:

5 Beğeni

Ferhan Şensoy’u kaybetmişiz…

11 Beğeni

“Dağ dağa kavuşmaz İbrahim Muzoya kavuşur”
Büyük usta idi. Toprağı bol olsun…

5 Beğeni

sabah sabah çok üzdü

3 Beğeni

Dizi, hatta bir netflix dizisi. Başka bir uğraşla meşgulken arkaya açıp, birkaç bölüm seyretmiştim. Bugün ise başına geçip bitirdim. Çok keyifli, bir yerde “mad max with bambi” diye bir yorum okudum, çok doğru olmuş dünyasının tasfiri için. Sweet Tooth;

3 Beğeni

Geliyor…

8 Beğeni

Sıfır beklentiyle açtım trailer ı ama baya baya olmuş gibi duruyor. Artık ben de bekliyorum :grinning:

Orjinal filmlerin hepsini sinemada seyretmiştim. Salonan çıktığımızda “nasıl bekleyeceğiz sıradaki filmi” demiştik, 20 yılı geçmiş ilk film çıkalı :grinning:

1 Beğeni

Fragmanın ışıltılı ve canlı renklerde olması beni biraz tedirgin etti ama felsefik altyapısı sağlam olduktan sonra çok möhim değil :slight_smile:

1 Beğeni

Matrix 3 tüm hayatım boyunca yarıda bıraktığım ender filmlerdendi… Bakalım bu nasıl olacak?

Güney Kore yapımı harika bir dizi, tüm dünyayı çılgınca sarmış durumda, çok güzel mesajlar, insanlık dersleri var, tabi anlayana…

3 Beğeni

https://www.netflix.com/tr/title/70272726?source=35

The Crown dizisinde Margaret Thatcher rolünde oynayan Gillian Anderson ve Grinin Elli Tonundaki Jaimee Dornan başrollerde, adam yine benzer minvalde bir karakter, biz çok beğendik…

2 Beğeni

İlk sezonu yeni bitirdik çok sağlam psikolojik gerilim valla…

Bizim Scully (gillian anderson) X files tan emekli olmuş Belfastta seri katil kovalarmış :slight_smile:

2 Beğeni

TGRT yayınlardı cnbc e den önce falan tey tey, tabi bi başından bi sonundan zaten karışık olan ana hikayesi iyice kriptik hale gelirdi :joy:

Şarkısı bile var :grinning:

2 Beğeni