Biraz Da Ruhumuza | Günün Şarkısı

Ozaman bir özür dilemeliyim hafızam beni yanılttığı için.

1 Beğeni

Aklıma chansonları ve Jaques Prévet’in "Dejeuner de Maten"ini aklıma getirdi: Sans me parler sans me regarder, il s’est levé…

1 Beğeni

Kurukuruya “özürü” sevmem. Aradım buldum, Bobo’ymuş o yorumu yapan, Mor ve Ötesi paylaşımının altına :slight_smile:

2 Beğeni

Yok hocam, özür beklentisiyle yazmadım, çok fazla yerli şarkıcılarımızın konserine gitme imkanım olmadı, bu nedenle yorum yapamıyorum ama ses düzeltme teknolojilerinin de varlığından, hatta konserler sırasında kullanıldığından bihaber değilim :slight_smile:

1 Beğeni

Onların bizi hatırlaması değil bizim onların o günlerini bilmemiz önemli Bobo!

1 Beğeni
2 Beğeni

Bu başlık baya aktif gözlemlediğim kadarıyla, hem iyi hem kötü şeyler paylaşılıyor :slight_smile: . Müzik, bireyin kimliğine göre ruhu titreştirir, kötü ve iyi tercihim/iz nasıl var olduğum/uzla alakalıdır. Kimisinde ağır bir ağıt coşku uyandırırken kimisinde de oyun havası anksiyete tetikleyebilir. Ben de bu aralar ilk biramı açarken dinlediğim iki türküyü paylaşıyorum.

Adile Kurt Karatepe/Gökyüzünde Bölük Bölük Turnalar

Hacı Taşan / Bugün Ayın Işığı

3 Beğeni

Eğleniyor muyuz :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Beğeni
  1. Dünya savaşından sonra Amerika’da yeni bir altına hücum dalgası başlamış, ama bu sefer altın değil de uranyum avına çıkmış insanlar. Önce akıllarıyla dalga mı geçeyim diye düşündüm ama 50 yıl sonra şimdi yaptıklarımızla da torunlarımızın dalga geçebileceğini düşünerek vazgeçtim…

Bi de şarkı yapmışlar… (Arada sırada Fallout oyun soundtrackleri dinlediğim doğrudur, dizisini de beğendim bu arada tavsiye edilir)

3 Beğeni

Sabah sabah nereden geldiyse…

5 Beğeni

Disco toplarınız ve biralarınız hazırsa hayırlı cumartesileriniz olsun…

8 Beğeni

Sürekli bu şarkıyı söyleyip ev halkını darladığımdan dolayı psikolojik yardım almalı mıyım?

4 Beğeni

Çok kötü bir dünyada yaşıyoruz ne yazık ki…

3 Beğeni
5 Beğeni
4 Beğeni

Ayıp oluyor ama cidden :stuck_out_tongue_winking_eye::raised_hand_with_fingers_splayed:

1 Beğeni

:sweat_smile::sweat_smile: hahaha (yirmi karakter)

Güzel parça… Ben de aşağıya Düşbaz versiyonunu bırakayım.

3 Beğeni