Black İpa 21 B (Çelik Bilek İpa)

Hayatımda içtipim en güzel en değişik ipa, yarısını da 2 ay brettenomyches Brükselensiste beklettim @BoBo @magunay @Gulendam @ers içmişti bu biramı
Yaptığım en iyi biralardan
5290 gr extra pale premium pilsner
500 gr şeker( vermont maya için)
440 gr carafa 3
265 gr caramunich 2
53 gr brewers gold leaf ( @magunay sağolsun) 60 dk
1 gr chinook cryo hop 15 dk
12 gr centenniel cryo hop 10 dk
27 gr cascade pellet 5 dk
4 gr simcoe cryo dry hop
Vermont ale maya
1470 ml mayşe şişeleme şekeri olarak kullanıldı
İBU:70.98
SRM:30,86
OG:1061
FG:1016
ABV:5.906
Brettlenen kısım not almamışım yanlış hatırlamıyorsam 1004 olarak bitmişti
Brettlenenin ABV si:7.481

14 Beğeni

:thinking:

Bunu hatırlamıyorum, bir daha gönderirsen sevinirim.

:smile_cat:

Durul’un biralarında hep vardır bir güzellik. Kötü birasını içmedim bugüne kadar.

4 Beğeni

Her zamanki gibi çok incesin Boğaç, stilleri bjcp deki tüm biraları tamamlamadan tekrar yapmıyorum ama bu birayı tekrar yaparsam ilk göndereceğim kişi sen olacaksın

4 Beğeni

Estağfurullah, her zaman hayranınızım.
Heyecan, heves ve hasretle bekliyorum.
Haftaya içeriz değil mi?

4 Beğeni

Ö höö. Ö höööö!!!

5 Beğeni

Abi bu bazen ne dediğini bilmiyor.

4 Beğeni

Yazdım bir kenara…
En az 20 karakterlik.

3 Beğeni

1gr cryo kaç gram pellete denk geliyor yazmakta fayda var sanki.

2 Beğeni

İki katı gibi düşünülebilir, zaten 50 gramlık paketlerde satılıyorlar.

1 Beğeni

Abi sen kategori ve sıralamalar üstüsün

1 Beğeni

Ben genelde gördüğüm reçelerde en azından küsüratlarda oynayıp birebir kopyalamamaya çalışmam ama Durul’un tavsiyesi üzerine yapacağım bu reçetedeki gramajlara da tam uymaya çalışarak (bende de rakamları hep yuvarlama durumu var küsürat hiç sevmiyorum :rofl:) yapmayı deneyeceğim :slight_smile: bakalım becerebilecekmiyim… Teşekkürler bu tavsiye için…

2 Beğeni

1 gr mı 10 gr mı?? Bir hata olmasın?? 1 gr çok az geldi gözüme :sweat_smile:

1 Beğeni

leaf bulamam, yerine 53 gr pelet brewers gold alacağım…

2 Beğeni

Öyle yazmışım brewtrackerda, ibu ayarına göre bi ayar çekersin, muhtemelen elimde kalan köşede dipte sıkışmış cryo yu kullanmışımdır ibuyu 70 planlamışsam

1 Beğeni

Selam Durul, ben bu birayı dün kaynattım. OG 1065 oldu, birebir aynı değil ama benzer reçete. Maya olarak Wyeast 1056 kullandım. Şimdi sana kritik sorum. Ben bu biranın bir kısmını bu şekli ile sonlandırıp şişeleyeceğim, bir kısmını ise elimdeki wlp650 ile mayalayacağım. Sorum şu, gravity 1.030-35 civarında biradan şişeleyeceğimi ayırıp mı kalanı wlp650 ile mayalayayım, yoksa fermantasyon bitince mi wlp650’ile ikinci fermantasyona geçeyim. Ne dersin?

1 Beğeni

Fermentasyon bitince kullandım ben 14. Günde diye aklında kalmış, zaten brett fg yi 1002 civarlarına düşürüyor, sf-fg arası ne kadar fazla bekleme süresi ne kadar fazla brett etkisi o kadar artacak, benim 1060 OG 10016 fg bitmiş, yarısı bu şekilde şişelenip diğer yarısı 2 ay brette teslim edildi, sonuç gayet yeterliydi, ilk deneme için bence 2 ay yeterli olacaktır, tabi brettledikten sonraki fg ye de bakarsın 7. Haftada ve 8. Haftada, düşüş hala devam ediyor mu diye, dry hopu 11. gün ve brettliyi şişelemeden 4 gün önce yapmıştım

1 Beğeni

Brettli kısma dry hop düşünmemiştim, teşekkürler…

1 Beğeni

Ben çok beğenmiştim bu stili, bunun philly sour mayayla olanını da yapacağım(brettsizini tab)

1 Beğeni

Açıkça, sen bu birayı içtiğim en değişik ipa diye yazmasaydın pek düşünmezdim, bir de brettleme ksımınsa sen akıl verdin zaten :sweat_smile: o da aklıma gelmezdi, hatalı aldığım maya elimde kalırdı, teşekkürler fikirlerin için…

1 Beğeni

Ne demek, zevk böyle şeyler.

1 Beğeni