Bohemian Rhapsody (BJCP 3C)

Urquel’den yola çıkıp czech amber lager e dönüştü reçetem. Hazır kırdığım maltlar biraz daha bekleyecek, çünkü ortam 12 ⁰C deyken faydalanmak lazım.
Bir aksilik olmazsa yarın kaynatmaya çalışacağım.

11 Beğeni

Neden 120gr Saaz? Acılık için başka kullansan ve Saazı 100gr ayarlayıp bir paketi açtığın gibi bitirsen daha iyi değil mi?

3 Beğeni

Açıkta paket var. Sadece saaz ile denemek istiyorum. Urquel de dediğin gibi yapmıştım.

3 Beğeni

İpa yapıyor, 2 paket saaZ kullanıyor… kesin yapmış birşeyler

2 Beğeni

Calcoliamo diye bir uygulama var, kullananlar vardır. Ben Bilgehan sayesinde tanıştım. Rengarenk bir program, ibu/og/fg tutarlılıkları ve ücretsiz olması açısından en tutarlı bulduğum grainfather ı kullanıyorum. Fakat bu programın en güzel yanı envanter tutup onları fiyatlandırabiliyorsun. Çok merak etmeyin diye fiyatlandırdım :slight_smile: mayaya para vermedim elbette ama sonuçta Durul verdi. Bir de elektrikti ıvır-zıvırdı onları eklemedim. .

Bence 28 litrenin max. Fiyatı bu. Yani şişe başı 6TL.

2 Beğeni

Bunlar güncel fiyatları mi yoksa aldığın zamankilere mi

1 Beğeni

Güncel fiyatlar. Kullandığımı yerine koyabilmem lazım :wink:

1 Beğeni

Adam tam esnaf. Vallahi kurtarmıyor abla bana gelişi bu

1 Beğeni

Yani ticaret yapmıyorsak da piyasayı takip etmeli :slight_smile:
Daha kendi harcadığım zamanı, benim yevmiyemi katmıyorum. Mesela “doktordan temiz” ile “inşaatçıdan” farklı fiyatlardır :smiley:

4 Beğeni

Hocam kar koymadan stok maliyetini de görelim. Ona göre fahiş fiyat uygulamanız var mı cimere fln yazmak lazım mı bilelim :smiley:

1 Beğeni

Kâr koymadım ki :slight_smile: 1 şişenin maliyeti 6 tl işte. Aşağısı kurtarmaz, Cenk söyledi :slight_smile: Ortaklık kuracağız güneyde :wink:

Yani istesek stoklarız ilerde daha pahalıya da olur ama bunu da yapmıyoruz. Çorbamızın peşindeyiz (oldu mu? Yapabildim mi esnaf ağzı?)

2 Beğeni

Elektrik artık ciddi bir kalem, onu da katmak şart. Soğutma suyunu siz tekrar bahçede kullanıyordunuz ama onun da dahil edilmesi lazım bence, neticede o an faturaya giriyor

1 Beğeni

Bişeyler yapın ayağımız alışsın. Biz gelgeç müşteri değiliz devamlı alışverişimiz olur.

1 Beğeni

Kesinlikle öyle, ama mayaya 90 TL çıkınca diğerlerini eklemedim. Yoksa programda var o özellikler. Her seferinde maya almıyoruz ama 1 litre starter için mayşe ve ilk maliyet 25 tl civarı tutar diye düşündüm. Ayrıca makine için amortisman da bence ciddi rakam tutacaktır. O kadar termodinamik bilen arkadaş var, hesaplarlar :slight_smile:

1 Beğeni

Ben kuyu suyu kullanıyorum o yüzden bir yandan bahçeyi sularken bir yandan da sonuna kadar soğutuyorum

2 Beğeni

Ekmeğimizin denir genellikle.

1 Beğeni

Reçetede ufak bir değişiklik ve çok ufak bir verimlilik farkı ile kovaya girdi.

13.30 da başladım, temizlik dahil 18.30 da bitti.
Decoction;

Mayşe rengi;

OG;

Ve bir birayı hakettim ;

13 Beğeni

Acayip güzel bira olmuş, ya da çalıştıktan sonra bana öyle geldi :slight_smile:

13 Beğeni

Maalesef sondan bir önceki şişe…

Sanırım @Msk dışında içen olmadı.

7 Beğeni