Co-Wit (24A Belgian Witbier)

Öncelikle bunu kaynatmayı düşünüyorum. Önerileri severiz.

4 Beğeni

Üstadlar değerlendirecektir ama,
Bence;
1.Kademeli mayşeleme gereksiz.
2.Portakal kabuklarının bir kısmını tavada bir kaç dakika kavurarak eklemenin tadı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum.
Şimfiden kolay gelsin, eline sağlık…

1 Beğeni

Portakal kabuklarını kediköyden almıştım. Paradise seedi de geçen sene senden :slight_smile:
Kademeli mayşeleme yapmayabilirim çok sorun değil.

1 Beğeni

Hangi programları kullanıyorsunuz tarif için?

Bir çok program var. Ben brewfather kullanıyorum.

1 Beğeni

Paradise seeds i de hafif kavurmak gerekir mi? Bir de kırıp mı ekliyoruz. Özer sağolsun biraz önce verdi💥

2 Beğeni

Onu değil ama kişnişi kavurup denemiştim, yalnız açık alanda yapın, kırınca öksürükten covid oldum sanabiliyorsunuz :slight_smile:
Kişnişi de, GOP u da bardağın arka tarafıyla kırmıştım, aroma daha fazla geçiyor o şekilde.

1 Beğeni

Havan olmaz mı? İllaki bardak mı lazım

Olur, amaç çatlatmak, un olmasın yeter

Evet dün envanteri ayarlamak İçin baktığımda buğday ezmelerinin böceklenmiş ve hellertau mittelfruehlerin de bitmiş olduğunu gördüm. Onun yerine aynı oranlarda çavdar ezmesi ve tetnang koydum. Sabah 7:30’da başlayan maceramız 12:30’da temizlik dahil bitti.

Buğday yerine çavdar koymamdan dolayı renk “bi tık” koyu oldu ama genel olarak memnunum

7 Beğeni

Fıçıya girdik

6 Beğeni

Güzel olmuş bence 29 ekim Hatay buluşmasına 1 fıçı gelir bundan

8 Beğeni

Rengi güzel olmuş, portakal aroması az gibi :slight_smile:

2 Beğeni

Evet daha da eklenebilirdi ya da dryhop yapılabilirdi ya da bardağın kenarına takılıp içerken koklanabilir

1 Beğeni

Bir fıçı bir gecede bitti, nasıl güzel olduysa

3 Beğeni

Nası güzel oldu :(((

@fate’ye katılıyorum portakal kabuğu bayağı az olmuştu, güzelliğinden mi başka bira olmamasından bilmiyorum bir şekilde fıçı bitti. Zahmet etmiş getirmiş teşekkür ederiz selam olsun @bobo

4 Beğeni