Emr's Cream Ale

Geçenlerde içeriğindeki mısırla ilgili bolca tartışma dönen o birayı yapmaya karar verdim.

Pirinci lapa haline gelene kadar haşlamayı düşünüyorum.

Mısır konusunda corn flakes kullanıp kullanmamada ikilemde kaldım ama en son patlatmalık mısırı alıp değirmende kırıp 10 dk kadar ayrı bir yerde kaynatıp sonra mayşeye eklemeye karar verdim.

Örnek reçetelerde aroma kısmında bolca cascade kullanıldığını gördüm ama ben daha düz bir bira istediğim için ona girmedim.

Bunu dışında önerilere açığım.

TT#15 Cream Ale

Cream Ale

4.7% / 11.3 °P

75.7% efficiency

Batch Volume: 12 L

Boil Time: 60 min

Mash Water: 11 L

Sparge Water: 6.76 L

Total Water: 17.76 L

Boil Volume: 16.54 L

Pre-Boil Gravity: 1.037

Vitals

Original Gravity: 1.045

Final Gravity: 1.009

IBU (Tinseth): 16

BU/GU: 0.35

Color: 7.5 EBC

Mash

Temperature — 66 °C60 min

Mash Out — 75 °C10 min

Malts (2.35 kg)

1.7 kg (72.3%) — Thracian Pale Malt — Grain — 5 EBC

450 g (19.2%) — Corn, Flaked — Grain — 2.6 EBC

120 g (5.1%) — Rice, Flaked — Grain — 2 EBC

80 g (3.4%) — Weyermann Carahell — Grain — 25.5 EBC

Hops (20 g)

10 g (10 IBU) — Hallertauer Mittelfrueh (BM) 4.5% — Boil — 60 min

10 g (6 IBU) — Hallertauer Mittelfrueh (BM) 4.5% — Boil — 20 min

Miscs

1.7 g — Calcium Chloride (CaCl2) — Mash

0.4 g — Epsom Salt (MgSO4) — Mash

0.4 g — Gypsum (CaSO4) — Mash

3 ml — Lactic Acid 80% — Mash

Yeast

5 g — Fermentis US-05 Safale American 81%

Fermentation

Primary — 18 °C8 days

Primary — 20 °C3 days

Cold Crash — 5 °C3 days

3 Beğeni

Buna gerek var mı sence? Yani var ki yazmışsın elbette ama ne bileyim… :slight_smile:

2 Beğeni

Çok az ebc arttırmak için ekledim onu. Bir de bayatlamadan kullanalım kaldı elimizde :smiley:

1 Beğeni

Ben yaptığım denemelerde bu Carahell , melorama ve benzeri koyu renkli olan arpalarla denedim ,hepsi istisnasız tadı ve rengini çok değiştirdi sadece Münih dengeli oldu o anlamda.O yüzden bende önermiyorum ,su an şerbetçiotu değiştirerek denemeler yapiyorum ,daha da damağa hitap edeni buluruz ins hep beraber

1 Beğeni

Hmm bu işi değiştirir o zaman. Örnek reçetelerde 30-50 aralığında karamel maltlar gördüğüm için buna güvenip eklemiştim birazda.

Tadı ne yönde değiştirdi peki?

Tat olarak bariz baskın hale geldiler,renkte keza öyle koyuya döndürüyor direk

1 Beğeni

Bu renkte yada daha koyu biralar çıkıyor, mesela bunda 200gr Melanoidin Malt vardı , 5kg girdiler toplamı- 23,24 lt son ürün hesabına göre kaynatıldı

3 Beğeni

Baya stilin dışına çıkmış bu şekilde. ben de biraz değişiklik yapayım birebir reçeteyi kopyalamayayım dedim ama muniche döneceğim. Teşekkürler uyarı için.

1 Beğeni

Carahelli munich ile değiştirip kaynattım bu reçeteyi.

Cin mısırları 1 saat kadar ılık suda beklettim ama yeteri kadar yumuşamadılar. Kırması baya zorlu oldu. Cin mısır kullanacaklara tavsiye 3-4 saat bekletin.

Ayrıca sonrasında malt değirmenini temizlemesi baya dert oluyor. aynı reçeteyi bir de corn flakes ile kaynatıp çok büyük fark oluşacak mı bakmayı düşünüyorum. Oluşturmuyorsa mısırla uğraşılmaz yani.

2 Beğeni