En Son Ne Aldık?

Zestful Brew diye yeni bir firma çıkmış. Pilsener kitini aldım.

adamların açık adresi yok, batan fermmaster firması vardı ona benzettim

2 Beğeni

Hocam, mesaj 20 gün öncesine ait. Henüz denememişsindir diye düşünüyorum. Yorum var mı diye soracaktım??

Bu aralar ben fazla uğraşamıyorum, stoklarımda 10kg kadar malt da var ama sanırım kit alacağım.

Sitelere bakarken hitit malt’ın şeker ilavesi gerektirmeyen 5kg kitlerini gördüm. Şeker ilave olayını sevmediğimden bana çekici geldi, fiyatı da uygun gibi.

Pilsner değil de, Pale Ale deneyeceğim. Şerbetçi otu yoğunluğu daha fazla, mayayı daha iyi kontrol edebiliyorum, vs. (Başka bir sebep de hitit malttan aldığım maltlardan edindiğim tecrübeye göre, pale ale maltları pilsner’e göre daha iyi)

Ben iki gün evvel şişeye aldım. Facede aktif olan bazı gruplar var az çok bilirsiniz. Malum oralara kaydık zaman içinde bizde… Haliyle kit ağırlıkta paylaşımlarda daha fazla oralarda oluyor. Benden biraz önce yapan bir arkadaş hiç beğenmediği söyleyen bir paylaşım yaptı başka bir arkadaş umduğu gibi çıkmadı ancak idare eder dedi vs. Yani ilk yorumları pek iç açıcı değil acıkası. Benimde biraz moralim bozuldu ancak bende deneyince kedi açımdan nihai sonuç ortaya çıkar. Rengi herkeste bulanık ve baya açık çıktı nedense. Vakti gelince göreceğiz.

1 Beğeni

bildiğim kadarıyla 25 gün önce çıktı kitler. 21 gün fermantasyon yapsa 4 günlük kondisyonlanma için normaldir beğenmemesi :slight_smile:

1 Beğeni

Zamanım olduğu bir gün denerim :grinning:

2022’de tecrübelerimi de sizinle paylaşırım.

Fıçılama yapmış o arkadaş bilemiyorum artık.

gördüm bahsettiğiniz postları. bulanıklıktan, maya kokusundan, tadından fln şikayetler akıyor.

ben maltlarında verim problemi yaşadığım için çok zorda kalmadıkça (usd kur 30 tl fln olursa diye buraya açık kapı bıraktım :D) tercih etmeyi düşünmüyorum o üreticiyi açıkçası. üzüldüm kötü çıkmasına.

Pale Ale maltları idare ederdi diye hatırlıyorum. Özellikle o yüzden Pale Ale kitini alırım diye düşündüm.

Bahsettiğiniz face sayfasını bulamadım. Bazı ev bira sayfalarına üyeyim ama denk gelmedi. Başka alternatiflere de bakınayım bu arada.

Kurtarır derecede olsun da en azından yapacak bir şey yok artık. Bende 20. gününde falan bir deneyim bakalım. Beklentimi düşürdüm baya zaten. Başlamadan hayal kırıklığı oldu :frowning: Bu günde zestful brew ürünü elime ulaştı. Uygun ilk zamanda kuracağım bir de onu deneyim bakalım :slight_smile:

Yeni oyuncağım :slight_smile:

10 Beğeni

Tıkanır bu :slight_smile: @Jimyzet almıştı bundan o daha iyi yorumlar.

4 Beğeni

Bizim burada bir laf var da, fazla yerel :slight_smile:
Hayırlı olsun diyeyim en iyisi !
İzzet kullandı bu arada ama biz temizlik ve tıkanma konusunu çözememiştik @Msk

3 Beğeni

Güle güle kullan hocam, bakma sen bu tröllere.

3 Beğeni

Allahtan sizin gibi sağduyulu arkadaşlarımız halen var :smiley:

3 Beğeni

Allahtan
:palms_up_together: جمعة مباركة :palms_up_together:

2 Beğeni

Niyetlenmiştim almaya ama tıkanma ihtimali yüksek geldi bana da. Bildiğim kadarıyla iç plakaları bakır, sıvı teması sonrası kurulanmadan ne kadar sağlıklı kalır bilemedim. Ama senin bir bildiğin vardır kesin :grinning:

1 Beğeni

Hocam güvenin duygulandırdı beni :slight_smile: .
Tıkanma olabilir ama aşmak için aklımda birşeyler var herms sistenimde de uyguladığım. Bakalım artık ilk denemede anlarız işe yarayıp yaramayacağını.

1 Beğeni

:pray:
heralde iyi birşey yazdın.

1 Beğeni

Sonuçları bekliyoruz

1 Beğeni