En Son Ne Aldık?

uygun fiyatlı 8mm gıda hortumu önerebilecek var mı?

Ben bunu kullanıyorum. Evabarier değil ama kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

3 Beğeni

Teşekkürler. 20 karakter

Beer Line Length Calculator buradan 6 mm çaplık hortum uzunluğu hesaplattığımda 30 ft çıkıyor bu da 9 metre uzunluğunda hortum oluyor. nasıl ya?

Tam tahıl üretimi için kullanacaksanız şeffaf poliüretan hortum da düşünebilirsiniz. :+1::beer:

Belirmemişim onu. Fıçılama in kullanacağım.

Merhaba…
İlk kaynatma için hazırlıklar devam ediyor.

Sadece maya ve berraklaştırıcı kaldı. Maya için safale us-05 berraklaştırıcı için ise alfasol tam rafine karegenan almayı planlıyorum.

7 Beğeni

2.fermentasyonda meyve ekleyeceğimiz zaman püre vb yapıp derin dondurucuya atıyoruz ki mayaların hücre duvarları patlasın biramıza vahşi maya vb geçmesin diye, o açıdan derin dondurucu yerine buzdolabında saklamak işin doğrusu, benim tavsiyem de bu yönde, böyle saklansa stir plate daha çok canlı maya gireceği için memnuniyetin daha da artar diye düşünüyorum Uğur.

1 Beğeni

Şişe dolum aparatı da geldi itapx in.

10 Beğeni

Bunu hangi web sitesinden almıştınız?

Kendi sitesinden Rusya,da mineravodi şehrinde bşr adrese gönderttik, arkadaşımın Ukraynalı kız arkadaşı da oradan alıp Türkşye’ye geldi, bayaği meşekkatli oldu yani

Aynı şekilde bir yol izleyeceğim. https://boelshop.ru sanırım buradan aldınız çünkü farklı bir çok adres var. Rusya’ da bu sitede sadece plastik şişelere uyumlu versiyonu satılıyormuş, bunu alınca ayrıca cam şişe uyumlu bir başlıkta almak gerekiyor. Neyseki aynı sitede var. Anlamadığım Rusya’ da fiyatlar diğer ülkelere göre nasıl bu kadar ucuz olabiliyor. Tabi güzel bir durum bu :slight_smile:

1 Beğeni

Rusya da üretiliyor. O yüzden ucuz.
Cam şişe aparatı için link bulamadıysanız

3 Beğeni

Siteyi başka dillere çevirdiğinizde fiyatlar uçuyor aman dikkat, beraberinde gelen plastik şişe doldurucu , tuborg vb gibi şişe doldurmak için ayrı aparat almak lazım ki benim de sonradan edindiğim oydu, ayrıca çevir kapak şişe ve grolsch şişeleri için de aparatları var

2 Beğeni

17 Beğeni

Belki hatırlayanlar vardır. Benim en çok sevdiğim kitler COOPERS kitlerdi. Tekrar almayı isterim, acaba satan bir yer var mı? Benimki daha çok ‘‘alamadık’’ gibi oldu :slight_smile:

2 Beğeni

Avustralya ve Avrupa’da bulabilirsiniz. :slight_smile:

2 Beğeni

Ne güzeldi o günler, bazen özlemle o bolluk günlerini anıyorum ama tam tahıla ucundan kıyısından girme imkanın var ise inan evde yaptığın biralar coopers kitlerinden daha lezzetli oluyor, ben tam tahıla bulaşmadan önce arkadaşıma getirtebilirmiyim diye fiyat araştırmıştım da fiyatları gürünce boşverdim…yurdışından taşımak da hem hammallık hem de maliyetli.

4 Beğeni

Herkese merhaba…
Bugün itibariyla 3 adet cornelius fıçım oldu. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

11 Beğeni

Nereden ve ne kadar ücrete aldınız?