En Son Ne Aldık?

Tuborg malt mı satıyor?

O yıllarda Tuborg’tan malt sorumlusu birisinin telefonu geçmişti elime. Arayıp gitmiştim almaya. Fabrikaya girdim arabayı kantara soktular gittim bir çuval weyerman maltı bagaja attım tekrar kantara girdim çıkış fişinde parasını ödeyip fabrikadan çıkmıştım.
Depoda birkaç palet özel malt falan da vardı. O zamanlar oradaki kişinin dediğine göre weyerman kullanıyorlarmış.
O malt bana bir süre gitmişti daha sonra tekrar almak istediğimde alamamıştım

2 Beğeni

Ek olarak,

1 Beğeni

Bunun üstüne o zaman en son ne aldık da diyelim.
Girdik bir yola bakalım.
Daha niyet aşamasındayken yardımlarını esirgemeyen @menegin Engin üstada,
Neredeyse sıfır ayarında fıçı gönderen @ThracianHomeBrewer Orçun’a teşekkür ediyorum.

Aldık başımıza bir dert :slight_smile:

14 Beğeni

Dertlerin en güzeli.
@Gulendam sayesinde fıçıya geçtiğim için her gün dua ediyorum desem yeri.

4 Beğeni

İnsan ne oldum dememeli ne olacağım demeli

Hazırlıklara devam, yer sorunum olduğu için dolap arayışım devam ediyor. Maks. 55’e 70’lik bir boşluğa girecek. Sağı solu da dolu olduğu için musluklar kule mi olacak, yükseltmeye mi monte edilecek karar veremediğimden henüz o arayışa başlamadım.

Seçim öncesi borç harç tamamlamak istiyorum aslında, neyse hayırlısı artık.

6 Beğeni

Umarım bunların hepsini alıp bira yapmayı bırakmazsın :wink:

4 Beğeni

Ahaha, vallaha olmaz olmaz dememek lazım :slight_smile:

2 Beğeni

Bitmeyecek bu malzeme toplama işi sanırım . Ben 3 adet fıçı almıştım hiç kullanmadığım halde 3 tane daha sipariş verdim :flushed:

1 Beğeni

Genel psikolojimiz böyle maalesef son dönemde. Herşey dünden pahalı, yarından ucuz olunca mala yatırım yapma refleksi oldu çoğumuzda :frowning:

4 Beğeni

Herkes @Alpayc mı bira yapmayı bıraksın😉

3 Beğeni

Mübalağa ediyorsunuz @Durul. Buna bırakmak demeyelim de, malzeme/ekipman AR-GE işlerine ağırlık vermek diyebiliriz :slight_smile:

1 Beğeni

Gaza geldim @menegin yüzünden komplekse girdim, 5 er kg viyana, munich 1 ve munich 2,
1 kg de special (kavuzsuz) carafa 2 aldım

1 Beğeni

Abi bak Zonguldak rutubetlidir, bozulur, küflenir, böceklenir falan :wink:

Ben de yazayım en son neler aldığımı. 2 adet fıçı dip tüp, 1 takım connectör ve fıçıya direkt bağlamak için bi aparat aldım. Bu malzemeleri Orçun (tracianhomebrewer) arkadaştan aldım bugün elime ulaştı gayet sağlam bir şekilde… Geçen hafta ikinci el iki kapılı büyük bir meşrubat dolabı aldım ve aynı anda iki kova hatta belki 4 kova yapabilirim. 12000 tl. Ondan önceki hafta da 2. El fıçı sistemi ve ayrıca mini fıçı sistemi aldım Öğretmen bir arkadaştan. Bunların haricinde de bira burada dan aparat hortum maya ve malt , taze mayşe sitesinden taze mayşe.(kurdum bakalım nasıl olacak) ve bir de 3-4 kg civarı karbondioksit tüpü aldım yedekte bulunsun

1000004683

diye 2. el. Yıllarca yapmadığım beklediğim harcamaları yaptım son 2-3 hafta içinde. Umarım birkaç level atlarım bu hobide. Sizlerin de katkılarıyla. Saygılar…

16 Beğeni

Musluklar kule mi olacak yoksa yükseltme mi olacak kısmını bende karar verememiştim, önce yükseltirim diye malzeme topladım, sonra baktım yapmak beni daha çok uğraştıracak ve malzeme parası da cabası indirim zamanının yakalayıp aliexpressten kule aldım, montajı da çok rahat oldu. Sana kolaylıklar diliyorum, malzeme toplamı işi öyle hemen bitmiyor aldıkça alasın geliyor :slight_smile:

3 Beğeni

Abi sorma beni de @menegin gaza getiriyor, ne zaman bir bira tarifi görsem yapmak istiyorum, ama onun bu malt alım hızı ve miktarına yetişmek imkansız :rofl:

3 Beğeni

Haftasonu stok çıkardım, öyle çok maltım yokmuş. Hatta eksiğim var denebilir.

1 Beğeni

Eksiğim var dediği 200-180=20 kg falandır @augurs

1 Beğeni