En Son Ne Aldık?

28 Mart öncesi sipariş geçseydiniz. Aliexpress kuruluş yıldönümü indirimleri vardı. %30 a kadar totalde indirimli alabilirdiniz.

Öncesinde aldım 27sinde verildi siparişler. Baxıları hanımın hesaptan verdim. İndirimli halleri bunlar.

Selamlar,

Aynı tüpten almıştım ben de fıçıya ilk başladığımda. Daha sonra İzmir Güneş Gaz’da dolum yapmayı reddettiler. Sebep olarak da; mavi taşıma aparatını takmak için tüpün boyun kısmında bir kaç mm’lik çizik atılmış olması ve burada oluşabilecek kılcal dahi olsa bir çatlamanın yaratacağı sonuç.

Elimde 2 tüp vardı. Birindeki taşıma aparatını, regülatörü takarken problem yarattığı için sökmüştüm. Diğerine ise hiç dokunmamıştım. Söktüğüm elimde patladı ama ötekini geri vermek istedim. nestay kabul etmedi. Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdum ve kısa bir süre sonra arayıp ürünü geri alacaklarını ilettiler.

4 Beğeni

Selamlar. Ben tüpü alalı iki yıl oldu. Bir kaç kez dolum yaptırdım. Defosu var diyip reddeden olmadı. Ben de öyle bir şey farketmedim doğrusu.

Bendeki tüpün boyun kısmı böyle

Hepsi gerekli tabii, kullanırsan :slight_smile:

Maltlar Hitit, Hallertau Mittelfrüh ve K97 maya Fermantasyon Market’ten.

5 Beğeni

Selamlar,

Beyaz teflon ipin sarılı olduğu kısmın altında dikkat ederseniz bir metal halka var. (mavi tutucu kısmın boyna tutunduğu yerin hemen üstünde) O halkanın bulunduğu kısımdan bahsediyorlar aslında.

Fotoğrafta işaretlediğim yerin sonradan yapıldığını ve burada oluşacak bir kılcal çatlama nedeniyle problem yaşanabileceğini söylediler.

Rapt pill cihazından bende aldım şarz edip birkaç aşama katettim. Bilgisayardan kurulum yapmaya çalışıyorum sonra Android telefona uygulamasını indireceğim. Wifi bağlantısını yaptım daha sonra cihaz kaydet denilen yere geliyorum. Orada ne sececeğimi bilmiyorum. Jet30 makine kullanıyorum. Grainfather brewzilla vb ben daha hiç kullanmadım. Dolayısıyla onların cihazı da hesabı da uygulaması da bende yok. Rapt pill in anlık ölçümlerini grafiklerini bilgisayarda ve telefonda nasıl görebilirim? İlla brewzilla grainfather hesabı edinmek şart mı? Ben hesaplamalarımı bile brewgr diye bir siteden basitçe yapıyorum başka da açmadım hesap. Rapt pill kurulum ve kalibrasyon konularında yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar… Ayrıca bir öneri; Rapt pill kurulumu ile ilgili ayrı bir forum başlığı açılsa güzel olurdu…

görüldüğü gibi birçok şeyin Türkçe çevirili halinin fotoğrafını çektim. Bu başlıkta daha önce yazılanlardan da okudum yinede anlayıp beceremedim. Öncelik wifi bağlantısı, Bluetooth bağlantı için sanırım temp kontroller almak gerekiyormuş o da yok bende.

Kegland sitesinde ürünlerin hemen altında her zaman çok detaylı video anlatımlar yer alıyor. Aşağıdaki link’den yararlanıp yapabilirsin diye düşünüyorum. önce android telefona yazılımı indirip wifi ile bağlanmanı ve bu şekilde register olmanı sonra bilgisayardan bağlanıp tanıttıında hem telefon hem de bilgisayardan takip yapabiliyorsun. Grainfather için ilave bir iki şey daha yapman lazım ama kullanmıyorsan uğraşmana gerek yok.
(Belki sadece bilgisayar ile de yapılabilir ama ben cep telefonu olmadan ilk tanıtımı yapamamıştım, önce telefon ile bağlanıp cihazı evdeki wifi’a bağlayıp devam ediyorsun diye aklımda kaldı)

1 Beğeni

Siz yazdıktan sonra dolum yaptığım yere uğradım. Orda gördüğüm plastik tutuculu tüplerin çoğu bu şekildeydi. Elaman “ota b.ka takılacak olursak piyasadaki hiç bir tüpü dolduramayız. Basınç veririz kaçak yoksa sıkıntı yok. Ayrıca fabrikalar bu şekilde de tüp üretip piyasaya sürüyor. Standart dışı üretime zaten izin verilmezdi” dedi. Beni uyardığı tek konu hangi tüp olursa olsun buz dolabına koymamam şeklindeydi.

1 Beğeni

Buzdolabı neden sıkıntı?

Nem nedeniyle. Zaten tüptür regülatördür bu tür basınçla çalışan aparatları nemden korumak geriyor.

Ben ikisini de dolabın içine tutuyorum :smiling_face_with_tear: cam balkon içinde sıcaklık aşırı arttığı için soğuk bir yerde olması daha iyi diye düşünmüştüm. Bir de derli toplu olması sadece dolabın görünmesi vs.

1 Beğeni

Bunların dolapta durmaması gerektiği regülatörün kullanma klavuzunda da yazıyordu. Ben sistemim gereği dışarda tutuyorum ama dolap içinde durmasından sıkıntı yaşayanı da duymadım. Belki uzun vadede bir çürüme ya da hatalı gösterme vs durumlar olabilir. Onu da başına gelen biri yazar heralde:)

2 Beğeni

Yazarsa öğreniriz. Belki biz yazarız başımıza gelirse :grin:.

Umarım kimsenin başına tüple ilgili bir sıkıntı gelmez. Olabilecekler çok kötü, dikkat etmekte fayda var.

6 Beğeni

Çok korkulacak bir şey yok, sonuçta tozsuz yangın söndürme tüpü. Çok sıcakta kalınca basınçtan emniyet pimini atıyormuş (dolum yaptığım yerdeki beyefendi yazın 45⁰ C sıcaklıkta arabada fazla dolaştırmamam için söylemişti). Oksijen tüpü olsa korkulur da, karbondioksit konusunda daha rahat olabilirsin.

16 Beğeni