En Son Ne Aldık?

İki adet butik Export kit aldım birini kurdum , birini maya ile buzdolabına salladım buzdolabında saklamamın sakıncası var mı acaba

Tam tersine faydası var.

2 Beğeni

Uzun zamandır hem sıcaklar hem de zaman sıkıntısından kaynatma yapamıyorum. Kafamda bir sürü soru ile denemek için sipariş ettim. 1.080 - 1.085 OG ile geldiği söyleniyor. US-05 (Sorarak teyit ettim Fermantis’ in mayası) ile gelecek. Kendi sitelerindeki hesaplamaya göre 10LT mayşe + 8 LT su ile 1052.78 FG ve 6.14 Alkol’ e ulaşacak. Hesap bana göre pek tutmuyor ama suyu ekledikten sonra ortaya çıkacak sonuç. Forumda Taze Mayşe için bir konu soru paylaşım bulamadım. Tecrübe edenler varsa sonuçları merak ediyorum.

1 Beğeni

1052.78 og dir o

Taze mayşe sahipleri Önder ve Halit de aslında tam tahıl ekipman Sahibi Gökay gibi bir önceki forumu beraberce kurcuğumuz arkadaşlarımız, ticariye döndükleri için forum yönetimi olarak arkadaşlıklarımız devam etse (veya etmese ) de yönetimde bulunmamaları açısından yolları ayıtdık. Taze mayşe vb gibi üretimler için botilinum riski haricimde başka olumsuz bir bilgim duyumum yok, onda da eğer plastik kova, bidon neyde geliyorsa açıldığı anda gaz çıkışı, bidonda şişkinlik yoksa sorun yok demektir

6 Beğeni

Ben 3 tane 10lt kurulum yaptım punky, pilsener, mango, OGler dedikleri gibi çıktı ama 1kg desktroz ile tabi çok lezzetli güzel ürünler vere çok ilgililer

Benim hesaba göre 8 LT su eklersem OG 1.047’ ye düşüyor, onların sitesindeki hesaplama aracına göre 1.052,78’ e. Gelince ölçerek bakacağım.

Bu sıcaklarda nasıl etkilenmeden gelecek en sıkıntılı soru bu zaten. Ürünler artık pastörize edilmiş ve vakum yapılarak paketlenmiş. Bakalım gelince artık görcez.

1 Beğeni

Ben de 10+5 litre olarak Bavyera Lager sipariş ettim. Şeker eklemeden su ilavesiyle kuracağım bakalım. İlk defa taze mayşe deneyeceğim.

Bu aralar çok yoğunlarmış. Normalde yaz aylarında sipariş azalırdı bu yaz tam tersi oldu diyorlar. Bir de kazan bakımları nedeniyle bugünlerde aynı gün kargo çıkaramadıklarını belirtip özür dilediler. Çarşamba sipariş vermiştim. Pazartesi günü yollayacaklarmış. İlgililer gerçekten.

7 Beğeni

Pastörize ediliyorsa risk de ortadan kalkıyordur

Yeni gümrük vergi yasası ile birlikte Aliexpres alışverişleri çok sıkıntı artık. 30€ yu aşmayan ürünlerde vergi tavan yaptığı gibi. 30€ yu aşan ürünler artık ticari sayıldığı ve gümrük işlemleri gerektiği için satın alım bile yapılamıyor. “Bu ürün adresinize gönderilemiyor” uyarısı var. Örneğin 12 ağustostan önce Kegland Ledli Refraktometre, RAPT dijital hidrometre gibi satın alınabilen ürünleri bugün almak istediğinizde fiyatı 30€ üzerine çıktığı için gönderim yapılamadığı uyarısı alıyorsunuz.

Daha kötüsü her sektörden alım için bu geçerli. Oyuncaktan tutun otomotiv sektörüne kadar ihtiyaç duyduğumuz ne varsa hiçbirini alamıyoruz. Gümrük maliyetine katlanmayı göze alsak bile ülkeye sevki yok.
Vatana millete hayırlı olsun.

5 Beğeni

Abi bu starter tam paketten mi yapılıyor? Ayrıca oksijen veriyor musun şıraya?

Ben yeni maya (sıvı oluyor son yıllarda) aldığımda evet tüm mayayı kullanıp hazırlıyorum starterı, oksijen olmadan maya çoğalmaz zaten. Stir platete çeviriyorum mayayı

1 Beğeni