Ev Birası Tadım Notları

Afiyetler Apocan, Dark strong ale 9.5 abv 528 günlük

Double ipa da 80 ibu. Citra Simcoe Cascade Centenniel

2 Beğeni

Benim gibi acemi faniler bu lezzet şölenlerine nasıl katılabilir acaba?? SMASH kaynatıp 500
günlük lezzet tadamıyoruzdur herhalde :sunglasses::sunglasses:
Acemiler ağı mı kurulsa :thinking:

1 Beğeni

Valla @Apo_Cinar sağolsun geldi bize evimizi şenlendirdi , bal tutan parmağını da yaladı haliyle, gelirseniz tadımımızı yaparız tabi yüzyüze tadımlarımız da oluyor

5 Beğeni

Beş yüz bilmemkaç gün olayı zaten bir kaç kişide var. Eskilerden olup daha kovaydayken içmeye başlayıp, 23 litrelik mayşeden sadece 5-6 litresi fermantasyonu sonlandırabilen şahıslar da var.

6 Beğeni

“gelirseniz tadımımızı yaparız tabi” diyorsan, davetli davetsiz misafir gelsin her türlü tadım var diyorsan, 500 günlük biraları içelim alem duysun diyrsan eğer :slight_smile:

2 Beğeni

Aynen modum budur, bekleriz her daim.

1 Beğeni

Durul Hocam hangi şehre bu davet :sunglasses:

1 Beğeni

Craftbeertr tadım buluşması loading…
:beer: :grinning:

1 Beğeni

İşçinin emekçinin başkenti, Atarürk Cumhuriyeti’nin ilk ili, yüz karası değil kömür karası; Zonguldak’a.

9 Beğeni

Kestane balının diyarı değil miydi

3 Beğeni

O da var da ilçe, Gökçebey

Nerdesin sen @Homemaltster Özgür

Hiç sorma abi uzak kaldım epeydir. Ama yakında başlıyorum, bol bol yazarım artık forumda. Bu arada ben yokken neler olmuş neler. Hammadde fiyatlarına baktım bakmaz olaydım. :expressionless:

8 Beğeni

Özlettin yahu,bekliyoruz eylemlerini

2 Beğeni

@augurs 'un RedxIpası
gazlanma biraz fazla olmuş. Renk olarak Redden Browna hallice.
malt tabanında kavruk malt etkisi fazla. sanki ESB Red ale içiyormuşum hissi veriyor.
şerbetçiotlarına gelince değişik bir salata otu gibi bişi var diyordum ki reçeteye baktığımda Sorachi Ace gördüm. Sorachi Ace’in geç kullanımlarında elde edilen “dill like” dereotu benzeri koku oldukça hakim olmuş.
Sorachi bence saisondan öte gitmemeli.
aynı tabanla bir ESB denemeni öneririm.
eline sağlık sevgiler saygılar.

10 Beğeni

Hatay buluşmasında @Baltazar ın efsanevi birası.

Şüphesiz ki biranın malt gövdeli ve bol otlusu makbuldür. :rofl:
Gerçekten 8 yıllık ev biracısıyım ve içtiğim en başarılı bira denebilir. :beers:

8 Beğeni

Yulaflı Apa malt tadının geride şerbetçiotlarının ön planda olduğu güzel bir apa oldu arkadaşlarım ve eşim Amerikan şerbetçiotlarını çok seviyorlar ben de mecbur yapıyorum ama bişeyler denemeye de devam yulaf ekledim gövdede bir fark hissetmedim ama köpüğe katkısı olmuş gibi.

12 Beğeni

Reçete var mı reçete :slight_smile:

Adresi biliyorsun. :wink:

1 Beğeni

Baştan söyleyeyim bolca oradan buradan(reçeteye baktığımı kim söyledi :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:) okuyup bakarak yazmaya çalıştım.
@Arizeus 'un Begian Golden’ı
Köpük ince bir çizgi olarak sona kadar eşlik ediyor, gazlılığı gayet iyi ama damağa göre biraz daha yüksek olabilir. Baharatsı tatlar çok belirgin özellikle karabiber aldım ben. Dengeli bir bitişi var ama fakat velakin damakta az da olsa ben buradayım dedirtiyor. Artık bardaktan mıdır nedir :smile: Duvel’e benzettim biraz ama seçme imkanım olsa bunu tercih ederdim. Eline sağlık @Arizeus bir sonraki birayı birlikte tatmak dileğiyle :vulcan_salute:

9 Beğeni