Fermentasyon sorunu

Merhabalar, aranıza yeni katıldım dün ilk defa kitten bira kurmayı denedim. Kurulumdan sonra 5. saatte hava kilidinden gaz çıkışı başlamıştı ancak bir kaç saat sonra tamamen kesildi şu anda 24. Saateyim ve herhangi bir haraketlilik yok. Bu aşamada endişe edilecek bir durum var mıdır yoksa beklemek mi gerekir? Hava kaçırma ihtimaline karşın hava kilidi etrafını star san köpüğüyle test ettim ancak bir sorun yoktu.

Ekipman: Butik bira başlangıç kiti
Kit: Butik Pilsner
Sıcaklık: 22 dereceTecrübelerinizle bana destek olursanız sevinirim.
Teşekkürler

Merhaba, bir gün daha bekleyip krausen oluşumunu takip etmekte fayda var. Sabır bu hobinin anahtarı.

1 Beğeni

Kapağa üstten bastırdığınızda hava kilidinden hava çıkmıyorsa kapak kenarlarından kaçırıyordur. Avuç içi ile iyice çıt çıt kapanana kadar vurmak gerekiyor.

3 Beğeni

Benzer sorun ama benimki tamamen tecrübesizlik heryer de videolar izleyip ilk kitimi 3 gün önce kurdum butik pilsner hava göstergesi e su eklenmeai gerektiğini bilmediğimden bugün arkadaşımın ikazı ile su ekledim şu an yoğun bir hava çıkışı var ama köpürme yada kötü koku yok bu durum kite zarar veririm yani ben 3 gün sonra su eklemiş oldum hava göstergesine neyse böylelikle böyle bir topluma karışmış oldum yardımlarınızı bekliyorum…

2 Beğeni

Hoş geldiniz.
Büyük ihtimalle sorun olmayacaktır .