Gaz çıkışı problemi

Herkese merhaba,
Ev biracılığına yeni başladım 2. Yaptığım kitte 10 gün olmasına rağmen hava çıkışı bitmedi ilk kurulumda 1040 değerini ölçtüm 10. Günde 1014 11. Günde 1006 değerindeydi 2 Yaptığım kit aynı olmasına rağmen renkleri kokusu ve gaz çıkışı aynı olmadı şimdiki 1. Korkum şişelerin patlaması gibi bir durum olabilir mi veya uğraşın ve beklemenin sonucu hüsran olabilirmi bilgi ve birikimleriniz ile yardımcı olursanız sevinirim
Standart 22 derecede
Kediköy belgian ale

Merhaba hoş geldiniz. Gaz çıkışı yeterli bilgiyi sağlamaz. İki kit arasındaki değişkenler önemli. Maya türü aynı mı? Mayanın canlılığına kadar her şey etkilemiş olabilir. Tadına baktığınızda kötü bir tat almıyorsanız içilebilirdir, şişelemek için de aceleci davranmayın üst üste birer gün arayla aldığınız ölçümler aynı değeri verdiğinde rahatlıkla şişeleyebilirsiniz.

Satın aldığım yerin verdiği bilgiye istinaden şileleme yaptım dün fakat forumdaki konuları okuyunca şişenin patlama gibi bir durumu olup olmayacğınından şüphelendim. İlk yaptığım şişe probleminden dolayı yaklaşık 20 gün kovada kaldığı için mi bilmiyorum ama rengi koyu kıvamlıydı ve daha yoğun kokuyordu bu açık renkli ve kokusu o kadar keskin değil tadına bakmadım açıkçası patlama riskini nasıl test edebilirim veya anlayabilirim

1006 oldukça düşük bir FG “Final Gravity” değeri ben sorun olacağını sanmıyorum ama yine de temkinli olmak adına yaralanabileceğiniz şekilde açıkta bekletmek yerine bir dolaba v.s kaldırmak mantıklı olabilir. Ortam sıcaklığına da bağlı olarak 4-5 gün sonra açıp bakabilirsiniz. Açtığınızda şişeden bira saçılmaya başlarsa sorun olduğunu anlayabilirsiniz.
Tam olarak şöyle bir şey;

Ek olarak iki kit arasında eğer yapımında v.s hiçbir aşamasında farklılık yoksa bu konuda bir şey diyemiyorum. Belki daha deneyimli arkadaşlar bir şeyler ekleyebilir.

Nereden aldınız? Hangi kiti aldınız? Şekerle mi, malt özüyle mi kurdunuz? Hangi mayayı kullandınız? Fermentasyon sıcaklığı neydi? Bu bilgileri bilmeden sağlıklı cevap verilemez. Ayrıca kiti aldığınız firmanın stabil üretim yaptığına da emin olmak gerek.

1 Beğeni

10 gün geçmiş bir fermantasyonda bir günde 1014’den 1006’ya gelmesi bana çok yüksek bir düşüş geldi. Ben kendi takip ettiğim ölçümlerde bu kadar süre geçtiğinde günlük değişim olarak çok ufak oynamalar görürüm. Birinden birinde acaba bir ölçüm hatası olabilir mi? Bu arada 1006 ölçüyseniz ve aldığınız firma biranın sitili için bu civarda bir FG söylüyor ise dert etmeyin. (zaten oldukça düşük) Kiti bilmemekle beraber, 1.006 FG’de ciddi bir sorun olacağını kendi açımdan düşünmezdim.

Ürünü bira house firmasından aldım kediköy belgian 58 belçika ale mayası ile kurulum yaptım şeker kullandım sıcaklık sabit 22,5 derecedeydi

Bilgi ve yardımınız için teşekkür ederim

1006 çok yüksek bir fg değil ama içiniz rahat etsin isterseniz sıcaklığı 2 derece kadar yükseltip 2-3 gün takip edip tekrar ölçüm alabilirsiniz.