Jet 30 ile İlgili Sorunlar ve Olası Çözümleri

Jet30 ile başım dertte.

Programlıyorum, ısıtmaya başlıyor ve sonra yaklaşık 2 dakika içerisinde duruyor. Pompa çalışırken çalışmazken, 1800 W ile ya da daha yukarısında, 40 derecelerden sonra başlıyor böyle yapmaya.

28 litre mayşe makinedeyken ne yapabilirim bilemedim. Gerçi boş olsa yapabileceğim bir şey olur mu ona da emin değilim.

Benzer deneyim yaşayan ya da aklına süper şahane bir fikir gelen varsa haber bekliyorum.

Memory Function in Manual Mode

1. Press MANUAL/PAUSE button in edit page for 5 seconds and release it. You have then stored the last setting.
    There is a ringing sound for successful storing.
  2. Press START button after the above operation and the Brewster will continue to perform the set program.
  3. Press STOP button to stop the Brewster
  4. Long press AUTO/PAUSE button in BLANK PAGE as below (display show current temperature only as below) for
    5 seconds to restore factory settings, there is a slow ringing for restoring successfully.

Benim ilk aklıma gelen hep fabrika ayarlarına dönmek olur.

Beacon 30 gibi bir şeydi galiba jet 30 muadili. Beacon 30 factory reset aramasında sonuç olarak bu çıkıyor. @BoBo

2 Beğeni

Önerileriniz için teşekkürler hocam.

Şu an kullanıyorum, 64 dereceye çıkma planım vardı, 55’e kadar 3 kez durdu, fişten çektim bir on dakkayı küfrederek geçirdim. 64’e çıkana kadar bir daha yapmadı. Bir yarım saat sonra mayşeleme bitecek, bakalım kaynamaya kadar gidebilecek miyiz…

Bu arada bendeki makine ilk version, öyle edit modu falan yok korkarım ama yine yaparsa deneyeceğim.

Teşekkürler tekrar.

Ben sadece nerede olduğunu yeniden bulamadağım yabancı kaynakta benzer problem yaşayan cihazlar olduğunu görmüştüm, Themal cutout sigortasında bozukluk olabilir.

1 Beğeni

Valla şu an 70’e kadar geldi sorun çıkarmadan. Sanırım şikâyet edilince aklı başına geldi biraz.

Bir şeylerin bozuk olduğuna şüphe yok. Bahsettiğiniz thermal cutout sigortası sorumlu olabilir bu işlerden. Derin geçen sefer değiştirmeyi denedi o parçayı ama Derin’deki parça 10 saniye içerisinde cayır cayır yandı. :slight_smile:

Bunun yenisinin olması gereken değerler hakkında bilginiz var mı?

Bilen bilmeyen vardır diye, şu linki koyayım. Sayfanın altındaki kullanma kılavuzunda belki burada satılanlarınkinde yer alamayan ekstra bilgiler vardır.

Yukarıda bahsettiğim sorunların ardından herhangi bir problem çıkarmadan bitti kaynatma.

1 Beğeni

Brewdevil,Ace,brewmonk ve diğer muadil makinalar hakkında bir Facebook grubu var

Grupta benzer problemi yaşayanlardan biri sigortanın değeri için 227 C derece 16 Amper demiş ama voltaj konusunda bir şey paylaşılmamış. Bir inceleyin ve sorun isterseniz.

3 Beğeni

Çok teşekkürler hocam, sağ olun.

İlk kez benim başıma da benzer bir sorun geldi, bir önceki kaynatmamda kaynatmanın bitmesine 25-30 dk civarı kaldığında kendi kendine kapanmış, ben fark ettiğimde durmuş ve sıcaklık 95-96 derecelerdeydi, herhalde alarmı da duymadım zamanı kaçırıdım diyerek son şerbetçi otu için yeninden başlattığımda 5-10 ds sonra bir daha kapandığında bunu anladım, watt’ı düşürdüm ve kaynatma bitti. Sonraki kaynatmada başıma bir sorun gelmedi…Bakalım ileriki zamanlarda neler olacak :grimacing:

3 Beğeni

İlk başta sorun çıkarıp sonrasında hiçbir şey olmamış gibi devam edince kötü oluyor. Bir dahaki kaynatmada yapacak mı yapmayacak mı bilemiyor insan.

1 Beğeni

Çok haklısınız, çünkü bir sonrakine ne olur ne olmaz diye her aşamada kronometre tutarak yaptım…

2 Beğeni

2gönderiler yeni bir konuya bölündü: Satılık Jet 30 - Ankara

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: Satılık Jet 30 - Ankara

Jet30’un sıcaklık alıcı probunum yeri malum sıkıntılı bir yerde duruyor. şöyle bişey farkettim, farzedelim 65 derecede mayşeleme yapıyorum. sanırım alta çöküpte probun üstüne düşen kalıntılar ölçümü zorlaştırıyor. makinenin tutamaçlarından tutup olduğu yerde şöyle hafifçe bir sağa bir sola hareket ettirdiğimde sıcaklığın 1-2 (bir keresinde 3,5 derece yükseldi) derece kadar arttığına şahit oldum birkaç kere. Bu da aklıma, acaba mayşeleme profili bozuluyor mu sorusunu getiriyor. Malt değirmeni aralığını 1.25 civarında yapıyorum çok unlaşma da görünmüyor ama yine de bu sorunu yaşıyorum. Acaba diyorum makinenin sıcaklık ölçüm probunu oradan çıkarıp bir şekilde dışardan kazana daldırmalı bir sistem yapılabilir mi?

1 Beğeni

Kırım aralığınız iyiyse ve dolayısıyla da pompa tam kapasite çalışabiliyorsa büyük bir problem olmuyor. Ama özellikle de soğutmanın sonlarına doğru çok yüksek gösterebiliyor. Pek bir çözümü yok sanki.

1 Beğeni

Şu tarz düzenekler daha basit olarak Jet30 ve türevi makinelere uygulanabilirse kazan içi prob ve pompadan kurtulma şansı olabilir belki. Böylece çok daha verimli bir mayşeleme süreci olmuş olur…

2 Beğeni

Uygulamalar çok rahat yapılabilir ama sonuç çamur gibi bira elde etmek olur. Büyük ölçekli üretimlerde bu detay önemlidir yüzlerce kilo malt mutlaka karışmalı fakat onlarda filtrasyon olduğu için sorun yok. Ev ortamında dolabım var, uzun süre cold crash yaparım diyen veya berraklıkla hiç işim olmaz diyenler uygulayabilir tabiki.

1 Beğeni

Kaynatma değil zulüm günü olmuş resmen.
Çöp kovasında lautering, filtreden kova vs. tüm işlem kaç saat sürdü kim bilir. Boş zamandan çok bir şeyim yok, ben uğraşırım diyene başarılar.