Jet30 Makine Profili

Selamlar,

Jet30 için BrewersFriend vb. sitelerde makine profili oluşturmuş olan varsa bu başlık altında paylaşabilir mi rica etsem? Aramada kolaylıkla çıkmıyor; farklı sitelerde farklı kelimeler kullanıldığı falan da olduğu için arama iyice zorlaşıyor.

Jet30’daki cam sıvı göstergesi kayıp dahil mi hariç mi gösteriyor ondan emin olamıyorum her seferinde.

brawfather 23 lt için 1800 derece mayşe-2200 derece 60 dk kaynatma ayarlarım bu şekilde

1 Beğeni

5 LT buharlaşma oluyor mu gerçekten? 3LT civarı normalde Jet30 için.

1 Beğeni

Daha önce bir iki yerde konusu geçmişti. Brew Monk 30L cihaz Jet 30 ile aynı cihaz, profil olarak bu seçilebilir. Şimdi baktım buharlarşma 5LT gösteriyor Brew Monk’ da. Benim cihazda mı sorun var bilmiyorum zaten kuvvetli kaynatma yapmıyor diye yazmıştım daha önce. Benim buharlaşma 3 LT civarında oluyor.

Şu anda böyle kullanıyorum, hedeflere çok yakın sonuçlar alıyorum. Ters akım soğutucu var harici pompa ile çevirip istediğim sıcaklığa gelince fermantere alıyorum.

3lt 4 lt 5 lt buharlaşma oranı hepsinde denedim aynı ısı ayarlarında 5 lt olan benim makineye uyumlu ölü bölge 7 herkeste bende 8 :joy: bendeki makine 40 litremi acaba​:smiling_face_with_three_hearts:

hatta ben programda bir güncellemeyle kovaya aldıktan sonra 3 lt kazanda kalsın istiyorum tortu heryeri tıkıyorda