Kazanlar Kaç Litre?

Selamlar;

Tam tahıla geçerken kendi kazanımı kendim yapmaya karar verdim. Yalnız bilinenden farklı olarak yalnızca eklentilerini değil paslanmaz kazan kısmını da özel olarak üreteceğim. Hacmini de haliyle ben belirleyeceğim.

Peki kazan kaç litre olmalı? Fabrikasyon makineler 20-30-40 litre şeklinde genelde. Bana biraz küçük gibi geldi. Kullanan dostlara yeterli oluyor mu? Ben 52 litre kadar ( 35cm çapx55cm yükseklik) düşündüm sizce çok mu olur? Yoksa anca mı yeter? Üretimleriniz genelde kaç litrelik partiler halinde oluyor?

3 Beğeni

Bence çok. 50 litre bira için harcanan zaman, emek ve diğer tüm giderleri bir kenara bırakıyorum…

Neden 50 litre aynı birayı içmek isteyeyim? Bu soruyu sorardım kendime. Yapılacak çok çeşit bira var. Mesela ben 10 litre partiler ile yapmaya çalışıyorum.

4 Beğeni

Yapmışken minimum 50lt derim ben. Bir daha uğraşmamış, keşke dememiş olursunuz. Konuyu @Alpayc @CeyhunMisir daha iyi bilir.

7 Beğeni

20-23lt için 35lt’lik bir tencere yeterlidir görüşündeyim. 28lt’lik bir tencere de olur ama sonrasında yüksek graviteyi seyreltmek için su eklemesi yapmanız gerekir (max.3.5-4lt kadar). Sonradan su eklemesi yaparak istenilen graviteye seyreltmeyle, hiç su eklemesi yapmadan istenilen graviteye direkt olarak gelme arasında olumlu ya da olumsuz herhangi bir fark görmedim ben yaptığım denemelerde. Yani 35lt tencerede fazladan 4-5lt yağmurlama yapıp, kaynamaya 28-30lt ile başlayıp kaynama sonu direkt olarak istenilen gravitede 23lt’yi hiç su eklemesi yapmadan alabilirsiniz. 50lt Tencere de olur ama 20-23lt için biraz büyük mü gelir bilemedim. Belki biraz daha büyük hacimlerde bira çıkarabilmek için ileriye dönük yatırım olabilir… :blush:

Aslında sorulması gereken bir önemli husus daha var; normal tencere mi yoksa derin tencere mi? Hatta musluklu mu yoksa musluksuz mu?

2 Beğeni

Hazır 36x36 cm. 36.7 lt. veya 40x40 cm. 50 lt. Kazan alıp devam edin derim, harcayacağınız vakite ve efora yazık, o vakti daha yararlı işlerde kullanırsınız bence.

3 Beğeni

Sıfırdan herşeyi kendi yapmış biri olarak söylüyorum, gidip bir bira makinesi alın, keyfinize bakıp o emeği bira yapmaya harcayın.

Kendi yapacağınız makinenin ( türü ne olursa olsun ) çalışma şekli, verimliliği, hataları vs anlayana kadar birçok kaynatma yapmak gerekiyor.

Tabi bunlar benim tavsiyelerim, karar sizin :slight_smile:

6 Beğeni

Genelde kendi ekipmanını yapanlarda bir yerden sonra hazır sistem alıyor. Bence de uğraşmayıp hazır alın. @Alpayc var mesela kendimi bildim bileli makine yapıyor.

5 Beğeni

Tamamlayınca güzel olacakmış ama üç yıl önce söylemişti.

3 Beğeni

Fabrikanın da sırası gelecek diye bağırdığımı duysanız keşke :joy::joy: çok teşekkürler katkınız için :pray:t2:

1 Beğeni

Vakit ile fiyat performans yapınca kendim yapmak daha mantıklı. Bir de üretim için gerekli tüm alet edevat var, takım tezgahına güveniyorum açıkçası.

3 Beğeni

Biraz macera arıyor olabilirim haklısınız ama denemeden vazgeçmeyeceğim sanırım :joy:

1 Beğeni

Peki mesela 50 lt kazanda 20 littelik bi parti kaynatmanın sıkıntısı olur mu? Mesela avrupa menşeili satıcılar maksimum gibi minimum kaynatma litresini de belirtiyor.

Peki 50 litrelik kazanda 20 littelik kaynatmalar yapılamaz mı? Yani belki birgün büyük parti yaparız diye ileriye dönük yatırım gibi :joy:

Başlangıçta zaten küçük hacimlerde kaynatma yapacaksın ve bira yapma süren azalacak. Büyük kazanda küçük hacimle çalışabilirsin.

1 Beğeni

Ben kendi kazanımı su ısıtıcısından devşirerek yaptım. 40 litre kazandı bu arada. Burda kazanı kaç litre yapacağınız sorusu kaç litre fermantere sahipsiniz ile alakalı bence. 50 litre fermanteriniz varsa 50 litre kazan yapın derim, kaynama vs sonrası kazanda 40-45 litre şıra kalır kanımca, bu da fazlasıyla yeterli olur. Piyasada satılan kovaları fermanter olarak kullanacaksanız 35-40 litre kazan ile 20 -25 litre şıra hedefleyin bence.

2 Beğeni

Yani o halde büyük kazanın tek negatif yanı kapladığı alan mı oluyor?bir de büyük rezidans falan, ki o kabul edilebilir bi maliyet benim için.

Şöyle ki şuan bbden alınma 1 plastik kovam 4 adet de fıçım var. İlerisi için yine paslanmazdan bir de konik fermenter yapmayı düşünmüyor değilim…

Birde biap yapacaksaniz 50 litre icin özel bir torba diktirmek gerekir. Sepet olursa 50 litre kazanda sepeti kaldırmak biraz güç ister sadece.

1 Beğeni

Kazandan önce fermanter yapsaniz ve bize de yapsanız keşke:)

1 Beğeni

4 adet fıçı varsa yeterli olur, keg de var sanırım.

1 Beğeni