Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

Şu an salonun orta yerinde duruyor. Balkona alacağım büyük ihtimalle.

Uğur ued 125 model. Dıştan 55x60dx90,
İçten 43,5x43,5x75, maalesef basamak kısmı geniş, en derin yere 19’luk corny girmiyor. O kısmın genişliği 20,5 cm gibi. Basamaktan üste ise 50 cm.

20 cm collar kestirdim marangozda.

Hepsi idareten duruyor. Balkonda kapak yönüne karar verip musluk deliklerini açacağım.
Tüp dışarıda olacak. Kendi sığıyor ama regülatör sıkıntı. Daha yüksek bir yükseltici de istemedim. Zürafa gibi oluyor.

8 Beğeni

Zamanında bakkal amca diye başlayan ne duruyorsun diye devam eden bir şarkı vardı

Hadi helva yapsana

2 Beğeni

Vaziyet bu, geçmedi kapıdan zalım

Yan taraftan camı sökeceğim mecbur, tek kişilik iş değil. Bayram sonrası halledeceğim bi şekilde

1 Beğeni

Beklediğim musluklar sonunda geldi :slight_smile:

Heineken temalı eşyalar Amsterdam Heineken Experience’dan alındı.

20 Beğeni

çok güzel görünüyor hayırlı olsun,
damlalık bardak taşıyabiliyor mu?
teşekkürler.,

Balkona aldım nihayet, derli toplu bişey olacak inşallah sonunda :smiley:

!

20240419_142034|690x310

15 Beğeni

Kullandığınız ahşabın adı nedir

Selamlar,

Evet bardak taşıyabiliyor. Resimdeki siyah parçalar mıknatıslı ve iki ucu delikli metal parçalar. Bir ucu collar’a vidalı diğer ucu ise drip tray’a. Bu şekilde görünüşünü beğenmediğim için biraz değişiklik yaptım:

Yeni halinde mıknatıslı parçaları yan kullanarak drip tray’e somun ile sabitledim. Drip tray’in alt kısmında da yine Amazon’dan aldığım mıknatıslar var.

Orta delikte ise collara bağlı metal bir parça var. Normalde dolabı duvara sabitlemek için kullanılan bir L bağlantı, çekiçle döverek düzledim ve tepe kısmındaki vida boşluğunun alt kısmını tepedeki vidanın geçebileceği şekilde Dremel ile traşlayıp genişlettim. Bu şekilde rahatça tak-çıkar yapabiliyorum.

6 Beğeni

Hayırlı olsun güzel gözüküyor :slight_smile: Collar sanırım MDF’den yapılmış, eğer öyleyse nem alınca şişmemesi için özellikle iç birleşim kısımlarına soğuğa dayanıklı silikon çekmeni öneririm.

1 Beğeni

Detaylar için çok teşekkür ederim, benim de ihtiyacım var bu şekilde bir eklemeye, tekrar hayırlı olsun.

1 Beğeni

Dışı kaplı sunta, sanırım suntalam diye geçiyor.

@xoreaxeax üstüne kendinden yapışkanlı üst kısmı alüminyum kaplı bir izolasyon malzemesi geçeceğim ama köşelere silikon iyi fikir :+1:

1 Beğeni

Kegeratöre nazar değdi :smiley: Son 1 haftadır soğutma performansı çok kötüydu, servisi çağırdım, garanti kapsamına girmesi gibi bir beklentim yoktu fakat arkadaş sağolsun anlayışlı çıktı. Yaptığım modifikasyonların soğutma hatlarını veya kompresörü etkilemeyeceğini anladı, servis müdürünü anlatıp durumu izah etti ve değişim yapabilir miyiz diye rica etti. Müdür de kabul etti. Sağolsunlar çok izan sahibi insanlar. Şimdi değişim için colları sökmek ile uğraşıyorum :frowning: Sıvı çivi sökme maceram ile alakalı güncellemeleri yine buradan paylaşıyor olurum :smiley:

6 Beğeni

Geçmiş olsun. Selülozik tiner etkili ama boyaya da zarar verebilir.

1 Beğeni

Teşekkürler hocam. Sıvı çiviyi herhangi bir solvent kullanmadan sökebildim. Önce maket bıçağı ile gövdeden ayırdım, sonra kalıntıları elimle ve bulaşık süngerinin sert tarafı ile temizledim. Sonuç olarak collar temiz bir şekilde gövdeden ayrıldı. Yabancı forumlarda sıvı çivinin kalıcı olduğunu söylüyorlardı, bu yüzden biraz tedirgindim fakat dikkatli çalışarak maket bıçağı ile ayrılabiliyor. Yalnız maket bıçağının gerçekten sağlam olması lazım, ilerletmek için çok kuvvet uygulamak gerekiyor.

Dolap orjinalinden farksız, tabi biraz mesleki deformasyon var ama o kadar da olur canım :slight_smile:

Emekli dolaba ithafen:

:smiley:

Fırsat bu fırsat collarda biraz modifikasyon yapabilirim. Sıvı hatlarını L dirsek ile yalıtımın içine gömmek ve arka gaz hatlarını MFL yapmak gibi fikirlerim vardı, vaziyet buyken bunları yapmak daha kolay olur.

3 Beğeni

Çok geçmiş olsun inşallah bu sefer istediğiniz gibi olur hersey.

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun, yaptıklarınıza takdirle bakıyordum, inşallah yeni gelen dolapla daha iyilerini yaparsınız

1 Beğeni

Merhaba, keezer için ne tür ahşap önerirsiniz 53,5x53,5 kare bir derin dondurucum var 20cm yükseklikte yapmak istiyorum. Birde bunu dondurucuya yapıştırmak için kullanılır? Mastik, silikon, sıvı çivi?

Termostatı kullandınız mı? Sonuçlar nasıl bununla inkbird arasında kaldım

Selamlar , ben keezerımın boyunluğunu
yüksek kalite plywood malzemeden yaptırdım. Yalıtıma dahi ihtiyaç duyulmuyormuş. "Plywood " ; Isı yalıtımı çok iyi olan ve ıslaklık- neme karşı da çok dirençli bir malzemeymiş. Bu başlıkta 156. sırada resimleri var. Bir araştırın isterseniz.

3 Beğeni

Ben kullanıyorum. Daha yemi oldu alalı bakalım performansı bu şekilde giderse süper.

1 Beğeni