Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: Bira Fıçılama ve Fıçı Sistemleri

Durul bey , hafızanızda ise (ölçmek için uğraşmayın lütfen gidip bakarım zaten de ) Uğur 360 DS modelinin iç ölçülerini yazma imkanı var mı? Bir ara Altus 225 jokeri düşündüm . 205 lt. hacmi, coller yapımı ile çok cazipti . Fakat fermantosyon için 2 kova nın birlikte sığmadığını anladım. Tabanı dardı çünki. (Yine 50 ltlik güğümde sığmıyor sanırım…) Çok fikir değiştirdim , 260-280 DS den sonra buna odaklandım. Birde 280 DS ile dış ölçüleri aynı görünüyor ama farkı ne acaba? Şu anda bende bu 360 DS modele odaklıyım , bakalım hayırlısı…

2 Beğeni

860x480x475/725 mm
Yazıyor internette

1 Beğeni

Sağdaki bölme hariç

Fotoları yaptırmadan önce çekmiştim

4 fıçı iki 5 ltlik tüp rahat rahat sığıyor

Dışını da bu şekilde kaplattım

14 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum, ve çok şık bir keezer yaratmışsınız. Sağlıklı güzel günlerinize neşe mutluluk katsın…:+1::v::beers:

4 Beğeni

fıçı için plastik musluk almayı düşünüyorum. kullanan tecrübe eden ya da bir sözü olan var mı? :smiley: ayrıca derin dondurucu için termostat bu uygun olur mu? BMK Xh-w3001 220 V Dijital Kontrol Sıcaklık Termostat Akvaryum Kuluçka Termostat Sıcaklık Kontrol Cihazı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL ya da uygun fiyatlı önerisi olan var mı?

Derin dondurucu ve camlı buzdolabı ile termostat kullanıyorum ben. Kuluşka termostatından daha iyi midir ya da bunu dolapla kullanmanın dolabın ömrüne katkısı / zararı var mı emin değilim ama STC var bende iki tane, ikisi de işini görüyor (gerçek dereceyi göstermesi ya da kalibrasyon konusuna girmiyorum hiç). Plastik musluk da iş görür, @Baltazar bilir onu.

1 Beğeni

sanırım biraz da çektiği amperle alakalı. bendeki termostat 220v 10A. derin dondurucu olarak altus al 215 modelini sipariş verdim. Gücü ne kadar bulamadım.

sizde ki stc kaç amperlik?

Benim musluk daha gelemedi gelince yorumu yaparım

En ufak bir fikrim yok.
STC 100 ve STC 3008 kullanıyorum.

Plastik musluk denilen şey bu party tap ise, evlerden ırak.
Sadece köpük dolduruyorsun…

pt

1 Beğeni

Katılıyorum. Bira hattı çok kısa ve boru çapı büyük olduğu için kaçınılmaz sonuç oluyor.

1 Beğeni

Bende fermenterdeki birayı ilk kez fıçılamak üzere yola çıktım ve sistemi kuruncaya kadar şimdilik kaydıyla bu plastik musluktan edindim. Bir 10 güne birayı fıçıya alıp gazlayacağım bakalım. (Ofisteki buzdolabını kullanacağım) Ama bu musluk dolayısı ile kaygılandım iyice. Düşük servis basıncı ile iş görür demişlerdi . Hemen musluk arayışına girsemmi?

Ya da basınç düşümü hesabını yaparak uzun hortum?

1 Beğeni

Ben de ayni durumdayim, tamamliyamadim henüz sistemi bu musluktan kullaniyorum iş görüyor ama köpük fazla oluyor. Olmamasi için psi çok düşurmek lazim ancak o zaman da çok yavaş dolum olabiliyor.

1 Beğeni

Cok guzel soda dolduruyor. :slight_smile:

1 Beğeni

boru çapı bayağı küçük ve 3 metreye yakın. umarım sorun yaşamam

Bu plastik musluktan bende de var. 1 metrelik, görece kalın bir hortumla. Ve aynen yazdığınız gibi; bir hayli köpüğe sebep oluyor. Bir diğer sorun ise temizlik. Boş bir fıçı kullanmadan temizlemenin bir yolu var mı bu muslukları? Benim hortumun 2 tarafı da kelepçeli olduğundan başka bir yol bulamadım.

BiraBurada’dan Hakan Bey’le konuştum festivalde. Verdikleri siparişlerle ilgili lojistik bir problem olduğunu, stoğa kısa süre içerisinde gireceğini tekrarladı. Şaftları alabilirsem geriye yalnızca dolaba boyunluk yaptırmak kalacak. Musluk deliklerinin nereye denk geleceğini falan belirlemek için onları bekliyorum. Sonrasında bitecek inşallah kegerator projesi.

1 Beğeni

birayı out yani çıkış bölgesinden daha hızlı gazlandırmak mantıklı mıdır?