Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

Onun için 2 tarafada takılabilen ball locklar var, aksi takdirde çıkarırken kırma ihtimaliniz var. Ya da sıvı konnektörü ile yapabilirsiniz, ya da çalkalayarak hızlı gazlandırma yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Kegerator için dolaba boyunluk yaptırmaya hazırlanıyorum. Ölçüleri daha sağlıklı verip neye benzeyeceğini anlatabilmek için 3B modelini yaptım.

Boyunluk kısmı kabaca 58x8x4 ölçülerinde olacak. Aşağıdaki sebeplerden ötürü sağ tarafta görülen çentikleri her iç kenara ikişer tane denk gelecek şekilde monte etmeyi düşünüyorum:

• Dolaba minimum zarar vermek için herhangi bir şey yapıştırmak istemiyorum.
  • 5 yaşındaki oğlumun musluklarla oynama ihtimalini azaltmak için muslukların yönünü çerçeveyi hareket ettirerek değiştirebilirim diye düşündüm. (örneğin musluklar dolabın önü yerine yanına dönebilecek)

Boyunluğu silikon vs ile dolaba yapıştırmak istemiyorum. Bu nedenle kaçak/kayıpları önlemek için boyunluğun dolaba oturduğu kısma dolaplarda kullanılanlara benzer contalar kullanabilirim diye umuyorum. Tahta çentikler de boyunluğun hareket etmesini önlemek için.

Düşüncelerinizi/önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. :slight_smile: İlk fırsatta bir marangoza yaptırmayı planlıyorum.

3 Beğeni

Kapak üzerine koyacağınız bu parçayı iyice sabitlemeniz gerek çünkü kapağı açıp kapatırken epey yük biniyor ve düzgün bir şekilde sabitlemeden kullanmaya çalışırsanız başınıza sorun çıkarabilir.

4 Beğeni

hocam merhaba. bende böyle bir şey yaptıracağım. musluk boyutları sabit mi? kaç mm delik olmalı?

Selam,

Bildiğim kadarıyla şaftların çapı aynı oluyor: 22 mm

2 delik arasında 7 cm var benim tasarımımda. Arka tarafta ise gaz hortumunun çıkışı için 10mm genişliğinde bir delik daha var.

1 Beğeni

teşekkürler. 20 karakter

Karbondioksit tüplerinin üzerinde yazan tarih üretim tarihi midir, son kullanım tarihi mi?

1 Beğeni

Üretim diye umuyorum. Geçen sefer alırken yeni mi olsun diye sordu adam, ben de tabii ki dedim. Eve geldiğimde üzerinde Eylül 2022 yazıyordu. Eğer son kullanım tarihi ise kazık yedik demektir.

3 Beğeni

Bilmukabele, yoksa cafer için bez getirmek gerekebilir :joy:
Benim aldığımda 2018 yazıyor çünkü.

2 Beğeni

Evet tüp yeni ise üretim tarihi, teste girdiyse iki tarih oluyor ilki üretim, ikincisi test tarihi, 10 yılda süresi var, bu süre sonunda basınç testine giriyor, geçerse 10 yıl daha kullanım süresi oluyor.

2 Beğeni

O zaman notmal şartlarda benimkinin daha 5 senesi var diyebiliriz. Bilgiler için teşekkürler.

1 Beğeni

Yani evet genel olarak 10 yıl olayı tüpün son kullanma tarihide diyemeyiz periyodik kontrol tarihi denebilir, 30 yıllık tüpte gördüm.

3 Beğeni

Merhabalar
Piyasada şu an bulunan Arçelik 2105 Beko 3106 ve Altus al215 model ürünler en ulaşılabilir ürünler. Bunların 3 ü de aynı fabrikanın ürettiği eşdeğer ürünler muhtemelen. Hepsinin içi basamak tipi . Ancak bu ürünlerin daha eski versiyonlarında basamak yok hemzemin düz bir taban var. Muhtemelen onlarda da iç yükseklik farklı . Bunları kullananlardan tavsiye rica ediyorum. 2 fıçı bir tüp kompakt bir sistem için hangisini almalıyım

Bunlar Arçelik’in güncel basamaklı modelinin ölçüleri. Buna derin kısmına yanyana iki cornellius sığmaz diye düşünüyorum. Sanırım bir corninin çapı 23 cm , dolabın ağız genişliği 41 . Bu haliyle zor gibi …

Bu tarz dolapları ancak yüksek collar (20-25cm) yaparak 3 fıçı 1 tüp yerleştirilebilecek hale getirebiliyorsunuz. Yalıtımı iyi yapmanız şart.

Corny çapı 21.5 cm., yükseklik 63.5 cm.
Basamak alt kısmı en ölçüsü gözükmüyor ama sanki büyük tüp dışarıda ya da küçük tüp içeride halde 2 fıçılı bir sistem kurulabilir gibi duruyor.
İmkan varsa boş cornylerle gidip içine sokup denemek lazım, tabi uyuyorsa satın almak koşuluyla. Satıcı cart curt yapabilir.

Merhabalar, Uğur UED 260 içine acaba 2 tane fıçı sığar mı ? veya önereceğiniz başka ucuz yollu bir model var mı ?
Teşekkürler şimdiden :slight_smile:

Oku oku gözden kaçmış olabilir, sonuçta hangi modeli aldın, bir de Vestel mi aldın :upside_down_face:

Ye burada hepsi var @augurs

Diyorsun ki hazıra konma :rofl: ued 360 d/s’ (bu marka da gıcık etti bu arada, ued 280’nin net iç ölçüleri kendi sitesinde var bunun yok, kılavuzunda bile yok :upside_down_face: ) Neyse bu kadar araştırma yeter…yapı paydos :beer: ve bu arada derin dondurucuya para yatıranlar köşeyi dönmiüş
valla :innocent:

3 Beğeni