Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

İçine 5 fıçı 1 tüp rahat rahat sığıyor. Satayım sana :slight_smile:

1 Beğeni

Ya işi büyütme planın var, ya da birayı bırakıyorsun, bilemedim ya,
Senin oradan nakliyesi çook tutar yaw :beer: …bakınıyorum bende…bendeki dikey buzdolabına sığdı ama zor oluyor…bu arada ilk fıçı güzel oldu, ikinci fıçıda eğer güzel çıkarsa durum bende kötü…:slight_smile:

2 Beğeni

Bu işin sonu kötü :slight_smile:
Belki Hatay’dan izmire taşınır birileri sen veya @Ozerrock ev - arsa bulabilirse

2 Beğeni

Sen kesin kararını ver önce😜

1 Beğeni

Valla baklava diyarlarından bir arkadaş daha sana bana arsa bak demiş, ama sen hiç görevini yapmıyor gibisin, şöyle bulsan 10 dönüm bir arsa, topluca ev yapsak, bende gelirim valla :slight_smile:

4 Beğeni

Var bir hayalimiz bee😇

2 Beğeni

Benim de planlarım arasında İzmir veya egeye yerleşmek var.
Netleşince İzmir olur ise ben de başınızı ağrıtabilirim @Ozerrock :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

@Ozerrock 'un yeni emekli mesleği sanırım hepimize arsa, ev bulmak ve inşaat yapmak olacak :slight_smile:

4 Beğeni

Abi sen yüksekliğni tahta çerçeve ile uzatanlardanmısın? Yüksekliği uzatmadan yetiyor mu?
Bendeki dolap ile zor olacak, en mantıklısı da senin aldığın ürün gibi gözüküyor, Vestel’i bizim evden içeri asla sokamam, ben de çok sevmem ama Vestel ile 30 sene önceden gelen bir sevdamız var, bizde alerjiye neden oluyor. Senin ürün kapağı uzatmadan işe yarayacak ise 10 numara :slight_smile:
30 sene de çok mu diye düşündüm, şunu 20-25 yapalım en azından :rofl:

Collar filan yok hatta kapağı da matkapla deldim hortumlar için. Üstüne marangozdan bir kutu yaptırıp musluk deliği açtırdım.

1 Beğeni

Adamı zorla müteahhit yapacağız :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

10 yıldır bakıyorum ama o konuda bana çok güven olmaz :wink:

1 Beğeni

Sevgili fıçıcılar.
Ben dikey bir buzdolabını kegerator olarak kullanıyorum fakat yataya geçiş yapacağım ve diğer dolabı fermantasyon için ayıracağım.
Online araştırmada yakınımda birkaç tane 2. el buldum fakat hem dual tipte değil, hem fiyat makul gelmedi bana. Sıfır joker mod arçeliğin 8.800TL olduğu yerde eski ve çok iyi kondisyonda görünmeyen bir ürüne 6.000 tl vermek istemediğim için sıfıra yöneleceğim.
bu kadar lafı uzattıktan sonra sorum şu: Biz bu dondurucuyu ya deleceğiz, ya da collar yapacağız. Birinde delme diğerinde sökme/takma/yapıştırma bişeyler olacak. Bu olay garantiyi bozacaktır diye düşünüyorum ama konuyu araştıran ya da bilgisi olan var mıdır?

Her iki durumda da cihaz bütünlüğüne zarar verdiğiniz ve kullanım amacının dışına çıktığınız için kesinlikle garanti bozulacaktır.

Cevap için teşekkürler, ben de öyle düşünmüştüm.

Konu dışı: eski konuları tekrar okuyayım dedim de, fiyatlar nerelerden nerelere gelmiş :frowning:

1 Beğeni

Add images

Sevgili arkadaşlar, Nihayet keezer’ıma kavuştum. Bu modeli düşünen olur da faydam dokunur diye paylaşıyorum. Ben 205 lt net hacimli , “Altus Al 225 Joker” derin dondurucu - soğutucu özellikli bu modeli tercih ettim. 8 cm yüksek kalite plywood malzemeden coller (boyunluk) yaptırdım. Plywood ; Isı yalıtımı çok iyi olan ve ıslaklık- neme karşı da çok dirençli bir malzeme imiş. Görüldüğü gibi 3 Fıçı ve 5 lt.'lik Co² tüpünü koyabiliyorum. Ayrıca Coca Coca’nın kullanmış olduğu Pin-lock fıçılar daha kısa olduğu için -bir tanesi Pin Lock- 4 fıçı ve tüp de sığdırabilirsiniz. (Pin Lock fıçılar ball Lock fıçılara göre daha kısa ve çapı daha geniş.) Ve son olarak her zaman ifade ettiğim gibi bu siteye emek veren arkadaşlara ben tekrar teşekkürler ediyorum. Duyduklarımı , gördüklerimi ve başka yerde okuduklarımı dahi bu uygulamada teyit ettim. 6 aydır jet 30 kullanarak tam tahıl yapıyorum. Buraya her zaman ilk sırada güvendim. Umarım bir Cuma buluşmasında yüz yüze de teşekkürlerimi iletirim. Sağlığınıza🍻

13 Beğeni

Güle güle kullanın, harika görünüyor :clap: :clap: :clap:

2 Beğeni

Bekleriz her zaman…

2 Beğeni

Güle güle kullanın 3 fıçı yeterli bence tekil kullanıcı için.

1 Beğeni

Ne kullanıcılar görmedik mi ama?

2 Beğeni