Korsan ticari 2

5 Beğeni

hafif içimli açık renkli birşey umuduyla

1 Beğeni

Ben bir ara Adana’ya uğrayayım

1 Beğeni

Öğrenmek adına soruyorum. 16 alfa asitli bir otun yanına 7 dakika 4 alfa asitli bir ot geldiğinde çok bir değişim olur mu? 7 dakikada acılıktan çok aroma geçişi olabilir ama alfa asiti bu kadar düşük otlar aroma için uygun mu?

arkadaşım haklı ustalar bende merak ettim.

benim kullanma amacıma gelince bi ottan 2 defa kaynatma yapmadım henüz kendimce aradıgım lezzeti arıyorum

60 dk otu bitterness, 7 dakika otu aroma amaçlıdır.

2 Beğeni

7 dakikada yeterli yani 4 alfa asitli otlarda aroma için. Teşekkürler.

aroma ile alfaasidin bir önemi yok demek istediğim. alfaasit değerliliği acılığı bildiren International bitterness unit( uluslararası acılık derecesi) “IBU” ile alakalı. aroma ise tat- koku ile alakalı.

1 Beğeni

Nedense hep alfa asit yüksekse aromada yüksek gibi bir algı oluşmuş bende. Teşekkürler.

Mittelfrüh, saaz gibi otları hiç sevemedim. Çok baharat ve reçine veriyorlar. Saaz, mittel’e göre biraz daha dengeli baharat ve reçine veriyor. Mittel hem çok baharat veriyor hem de kötü bir bitkisel tat veriyor (Skunky yaparsanız, o kötü bitkisel tat geçiyor ama yoğun baharat halen devam ediyor). Spalter ve tettnang bu otlara göre daha makul sonuçlar veriyor. Ayrıca Bilecik otları da mittel ve saaz’dan farksız. Saaz’a da pilsner’in alamet-i farikası derler ama ben o farikalığı bir türlü alamadım. Acaba tuz kullanımı ya da başka bir işlem bu şerbetçiotlarının farklı lezzet gamlarını ortaya çıkartmaya yarıyor mu onu merak ediyorum.

1 Beğeni

Saaz a laf eden taş olur valla, Czech pilsnerin evet alameti farikası olmazsa olmazı bence de, noble otların babası, ayrı yerde tutarım, tettnangı ben de hallertaulardan bi tık daha çok severim bu arada

1 Beğeni

American lager (budweiser) vari bir bira hedefledin galiba Mesut?

1 sene fıçıda bekleten siz degerli arkadasların talimatları geregi porter-viana lager vb uzunca beklemesi gereken şişelemeler yaptıktan sonra tüketimi ve ikramı seven birisi olarak baktım ki 130 şişe dolu yatıyor.hızlı tüketime karşı böyle birşeyler denemek istedim.:joy:

2 Beğeni

Porter ve Viyana lager çok beklemesinne gerek yok ki

1 Beğeni