Magunay Ordinary Bitter

17 litre 1.041 OG ile kovaya girdi.

16 Beğeni

Kraliçemiz çok yaşa!

2 Beğeni

Tam pub birası. Kendimi şöyle bir yerde hissettim bir an için:

6 Beğeni

Abi hayaller pub, gerçekler İznik göl kenarı aile çay bahçesi…

7 Beğeni

Hepimiz özlemiyor muyuz o çay bahçelerini?

1 Beğeni

Su kenarı çay bahçesinin gönlümdeki yeri pub’dan aşağı değildir. Lise arkadaşlarıyla gündüz Kadıköy buluşmalarında ve bayramlaşmalarda Moda çay bahçesi hala gözde mekanımızdır.

Hepsinin yeri ayrı da, çay bahçesinden başka şey olmayınca, sevgili belediyemiz göl kıyısının her köşesini içki içmek yasaktır tabelalarıyla donatınca ne yazık ki özlemini çektiğimiz şey insanca gidip iki bira içebileceğimiz bir yer oluyor…

Haa içilebilecek pavyonlar var, pek tarzım değil tabi oralar :slight_smile:

2 Beğeni

Superb, off of biz niye komşu değiliz ki :joy:
Bu nasıl bir üretim hızı, kovalar hiç boş durmayacak gibi, acaba üretim hızı tüketim ile eşdeğer mi yoksa yaza mı stok :star_struck:

1 Beğeni

Yok hocam üretim hızı deyince en son akla gelecek kişilerden biriyim heralde :slight_smile:

Geçen sene nisan-ekim arası hiç yapmadım, elimdeki stoklar suyunu çekti, bu sene biraz daha fazla yapıp elimde dursun istiyorum. Bitter de her eve lazım, artık ağırlığı düşük alkollü sessionlara veriyorum.

4 Beğeni

Yine alkol hesabım tutmadı…

Verimliliğin reçetede %73 alıp fiiliyatta %80 çıkması nedeniyle OG yüksek (1.041) gerçekleşti.

Maya biraz fazla sindirince FG 1.006 oldu.

ABV %4,6 olacak…

2 Beğeni

Extraordinary oldu yani. Bereketi bol olsun :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Esb ye yanaşmış baya baya, ki İngiliz biterlar içinde en sevdiğimdir, best bitterımsı olmuş

2 Beğeni

Çok teşekkürler :slight_smile:

Bir not

Renk ayarlaması için %1 kadar carafa 3 eklemiştim ama şişelerken tattığımda geriden gelen kavruk tat biraz rahatsız etti. Zamanla mutlaka yumuşayacaktır ama ben bir daha eklemeyi düşünmüyorum, rengi de azıcık açık oluversin…

2 Beğeni

ESB benim de favorim.

Bir önceki Strong Bitter’ımda sırf benzer bir bakır tonu elde etmek için %13 Caramunich II kullanmıştım. Sevmediğim kadar ağdalı bir lezzeti oldu. Belki 68°C mayşeleme sıcaklığının da etkisi vardır. Haftaya kaynatacağım reçetede %8 Caramunich II ve 65-66°C planlıyorum.

Carafa yerine belki Special W gibi çok koyu bir karamel malttan katılabilir. Benim elim kesin rahat durmaz, son anda değirmene atıveririm bir iki tutam.

1 Beğeni

Yine uzun bir aranın ardından yeni versiyon bitter ile sahalara döneyim dedim.

Carafa yerine biraz brown ve special W ekledim, biraz daha karamelli olacak sanki ama bakalım…

Bu arada ilk defa reçetedeki OG yi tutturdum, darısı FG başına :slight_smile:

9 Beğeni