Marzen Ale Denemesi

Sıcak bir bahar gününden merhaba herkese. Ben yine sıcak havadan sebep soğuk tutamama hastalığım yüzünden Marzen’i Ale olarak yapmaya karar verdim.

Reçete aşağıdaki gibidir. Pilsner hariç diğer maltları Hitit’ten temin edeceğim başka kırılmış olarak gönderen firma yok maalesef. Pilsner Kediköy’den.

Kırmızılık için reddish malt (1kg civarı) , melaroma ve kızıl çavdar (50gram) kullanmayı düşünüyorum. Halihazırda alman tarifi olduğu için ana maltı pilsner yerine çoğunluk munich olarak kullanmak istedim.

Geliştirme, ekleme çıkarma önerilerinize açığım.

(Abv nin stilden düşük göründüğüne odaklanmazsanız sevinirim. Bir oturuşta doyana kadar tüketmeye sevdiğim için her zaman düşük tutmaya gayret ediyorum)

2 Beğeni

Benim yorum yapabileceğim yegane şey Hitit Malt verimine dikkat etmeniz çünkü zaten düşük OG ile yola çıkmışsınız fakat Hitit Maltla standart bir reçetede yani programın size önerdiği miktarlarla hitit maltla o OG’yi yakalamanız mümkün olmayabilir, o nedenle miktar artırma düşünebilirsiniz ya da verimliliğini düşürebilirsiniz.

Teşekkür ederim yorum için. Tam da bu sebeple pils 1kg arttırarak kaybı tolere etmeyi planlıyorum bakalım. Nihai sonuç için güncelleme geçeceğim