Mini Fıçı Yatık Saklanır mı?

Merhaba, 16 gr co2 tüpleri ile 5 lt ye kadar olan mini fıçılardan kullanmak istiyorum. Buzdolabında fıçıyı rafa yatay yerleştirdiğimizde co2 tüp yatay vaziyette kalıyor. Tüpün her zaman dikey vaziyette olması gerekir mi yoksa buzdolabından çıkardığımızda sadece tüpten co2 çıkışı sırasında dikey olması yeterli olur mu?

16gr tüpler genelde sadece akış için yeterli basıncı vermek içindir. Gazlamada kullanmanız mümkün değildir.

Onun yerine birtane 900 gr soda Makinesi tüpü alın soda tüpünü büyük tüpünüz varsa dolum aparatı alın. Dolapta küçük fıçınızı uygun sıcaklıklarda gazlama imkanınız olur.

1 Beğeni

Teşekkürler, peki bu tüpleri dikey olarak saklama zorunluluğu var mı, bir kaç yerde tüpün mutlaka dikey tutulması gerektiğini okudum. Sadece kullanırken dikey hale getirsem sıkıntı olur mu?

Pek bir fark olacağını sanmıyorum. Ben sürekli dolapta yatay şekilde fıçı ve co2 tüpünü muhafaza ediyorum. Herhangi bir fark varsa da bizden daha deneyimli Arkadaşlar illaki bizleri bilgilendirir.

1 Beğeni

Sitedeki açıklamada böyle diyor.

Aktarım ve Hızlı karbonizasyon (Force Karbonizasyon) yaparken fıçılarını buz dolabında yatırarak kullanmak istiyorsanız, Alman yapımı (CMBecker) Valfli konektörler sizin için doğru seçim.

Normal bir gaz konnektörü olarak çalışmalarının dışında, diğer konnektörlerden farkı, sıvı geri dönüşünü engelleyen vanaya sahip olmalarıdır.

Bu, sıvının gaz bağlantı somunundan içeriye ve iç mekanizmaları mahvedecek şekilde regülatöre akmasını önler. Valfli olmayan konnektörler karbonizasyonu hızlandırmak için yan yatırılan fıçılarda,sıvının Co2 regülatörünin içine girmesine engel olur.

1 Beğeni

Son cümlesini tekrar etmek isterim. Valfli gaz konnektörü sıvının regulatore geçişini engeller. Böylece regülatörün korozyona veya deformasyona (bozulmasına) engel olur. Keza mini regulatorlerin pahalı olduğunu düşünürsek, uzun ömürlü kullanım için gerekli bir üründür

2 Beğeni