Nereye Gidiyor Kargo Fiyatları?

Merhaba,
Bugün 4 kg. malt almak istedim 110 TL. Cıvarı tuttu. Buraya kadar herşey güzel ödeme kısmına gittiğimde 68 TL kargoyu gördüm. Direk vaz geçtim. Bu iş nereye gidiyor anlamak mümkün değil. Kırılmış malt satan zaten 3 firma var. Normalde üç firmada güzel hizmet veriyor ama biri fiyatları gereksiz yukarı çekmiş. Hadi maltta ki farkı anladımda 4 kg malta 68 tl kargo nedir?

Enflasyon, artan işçilik ve benzin giderleri, her şey gibi onlarda zam yaptılar, kargo fiyatına yakınıyoruz çok yakında aldığımız maltların fiyatı da ciddi artacak. Yine iyi fiyat vermişler, baz gönderim fiyatı bile 50 TL’nin üzerinde oldu. Ufacık bir kutu, 1.5 kg var ya da yok, ben 82 TL’ye yolladım. Daha çok yeni içinde 10 adet m16 vida ve somun olan bir kargoyu 90 TL’ye aldım. Burada yazmak doğru değil ama bunlar hala iyi günlerimiz :frowning:

1 Beğeni

Bunların iyi günlerimiz olduğu konusunda hem fikirim ancak bence bu firmanın hesaplama sisteminde sorun var. İçinde daha fazla malt bulunduran, daha ağır tam tahıl set almak istediğimde kargo 57 TL çıkıyor. :slight_smile: Diğer rakiplerinin kargo fiyatı yarı yarıya hele biri izmirden gönderiyor. Amacım kimseyi ifşa etmek yada kötülemek değil. Herkesin kendince sebepleri vardı elbette ama şu durumda iyi bir alternatif gibi durmuyor.

1 Beğeni

Bunda haklısınız bu firmanın normalden bir tık yüksek kargo fiyatları var, belki kurumsal anlaşmaları istenen limitlerde olmadığı için yüksek kalıyordur. Şu anda müşteriden geri dönüş beklediğim için vaktim vardı, sizdeki gibi 4kg malt için izmir’e göderim ücretlerine bir kaç firmada baktım, BB 11-15TL, kediköy 30-45 ve fm ise 50 TL kargo ücreti oluşturdu. (aralık olanlar aras ve yurtiçi farkı).

1 Beğeni

Hitite baktım 10 kg. malt için 43 TL Çıktı. Özetle minimum 15 TL maksimum 50 TL civarını normal kabul edebiliriz.

2 Beğeni

Malt kırıcı alıp çuvalla almanın zamanı geldi sanırım.

2 Beğeni

Yurtiçi kargo a4 kağıdını 57 liraya taşıyor. O da anlaşman varsa. Büyük ölçekli kargo ücretlerine hiç girmiyorum bile. Bu sebeple 4 kg. yük için 68 tl çok uygunmuş.

1 Beğeni

Ben bugün Kayseri Ankara hattını tecrübe eden bir ayakkabı kutusuna (40 numara) 90 TL ödedim.

1 Beğeni

İstanbul içi laptop şarjı gönderdim. 53 TL :frowning:

İlk defa sipariş vereceğim bir siteden, Sancaktepe-üsküdar arası maks 3kg lık 2 kit için 98 tl fiyat gördüm, anında uzaklaşıp herzamanki sitemden aldım. Benzer ağırlık ve şehirler arası 38 tl.

Bazı sitelerin gözü dönmüş halde. İlgili kargo firmasının sitesinden kendim hesaplama yapıyorum, 90 liraya 13 desilik ürün gönderebiliyorum. Ürünlerim taş çatlasın 3-4 desiydi. 2-3 kat fiyat biçmenin anlaşılır yanı yok. Tüm müşterilere Edirne-Hakkari tarifesi biçmek etik değil.

1 Beğeni

Tam olarak konu bu aslında. Kişisel gönderim fiyatı ile firma fiyatı farklı olmalı. Ben ya hesaplamada sorunları var yada henüz kargo firmaları ile anlaşma yapamadılar. Bu kargo fiyatı ile ben almam şahsen. Vaktim olursa dükkandan teslim seçeneğini kullanırım.

Daha bugün butikten toplamda en az 6 kg’lık ürün siparişi verdim. İzmir’den İzmir’e Mng için 12küsür, yurtiçi kargo için 13 küsür fiyat biçti. Şehir içi olduğundan mıdır bilmem ama bana çok uygun geldi.

1 Beğeni

Elbette bireysel ile ticari firma kargo ücretleri aynı olması beklenmez ama her ticari firmanın kargo firmaları ile olan indirim koşulları da aynı değil. Yıllık satış hacmi gibi taahhütler ile kargo firmalarından belli indirimler alıyorlar. Bunu da dikkate alarak eleştirmek lazım.

2 Beğeni

İşin ilginç tarafı hem aynı marka maltı daha pahalıya satıp hem de yüksek kargo çıkaranlar var.

En son kediköyün malt fiyatları makul diye oradan almıştım. Hala uygun fiyatlı. Kargosu da 30 tl ile kabul edilebilir düzeyde.

Buna benzer dengesizlikleri bakkala markete girdiğimizde çoğu üründe yaşıyoruz zaten. Ben şahsen kışa malt, un, bulgur fln stoklama düşüncesindeyim. Kaçış yok ama süreyi uzatalım.

1 Beğeni

Maalesef birde kargolar iki ilçe arası gitmiyor. Önce toplama merkezine gidiyor, ordan tekrar dağıtıma çıkıp diğer ilçeye.

Boş yere bayağı mesafe gidiyorlar ama diğer türlü operasyonu çok mümkün olmayacaktır sanırım.

Yakıtı, ofis kirası, elektrik, personel gideri derken tuttuğunu öpme modası kargo firmalarına da sirayet etmiş. Kimden ne kadar yüksek fiyat alabilirlerse onu kovalar hale gelmişler.

Ankara’daki firma Bile dolu kargo çıkarıyor. Şunu bi halletseler iyi olacak