Oturmaya mı Geldik? Haydi Mastika: 15B Irish Stout

Elimde Sakızın iki formu var ve reçel olanı kaynama sırasında mayşeden bir kısım alıp (2-3 lt kadar) eriterek kaynamanın son 10 dakikasında ekleyeceğim. Sade olan formunu da 5 gr tozlaştırarak yine bir miktar kaynamış suda eriterek dryhop olarak ilave etmeyi planlıyorum. Reçetede table sugar olarak görünen kısım sakız reçelinden gelecek şeker miktarını ifade ediyor.
Edit 1 : Kavruk maltları da mayşelemenin son 15 dakikasında ekledim.
Edit 2 : 1044 og 28 lt olarak kovaya girdi.

11 Beğeni

Bilmediğimiz bir yarışma hazırlıkları sanki :beer:

2 Beğeni

Yok tamamen stok durumuyla ilgili😄

3 Beğeni

Merakla bekliyorum abi nitroyuda bastin mi alev alicak izmir :beers::ok_hand:

2 Beğeni

Haber vericem mutlaka🍻

Tadım notlarınızı alabilir miyim acaba? Damla sakızı etkisini merak ettim.

1 Beğeni

Dryhop yapamadım. Sakız sıcak suda macun kıvamına gelip çözülmedi. Kaynama sırasında kullandığım kısımdan da ben pek sakız aroması alamadım.

1 Beğeni

Olmamış yani en nihayetinde

Maalesef, olduramadımmm

1 Beğeni

Sakızı votkada mı bekletseydin?

1 Beğeni

uzun zamandır formu kontrol edemediğim için gönderiyi yeni görüyorum @Ozerrock abi. benim yaptığım damla sakızlı stout denemesinde sakızı toz haline getirdikten sonra etil alkolde çözdürüp fermentasyonun şişelemeden bir gün önce ekliyorum. aroma ve kokuda bolca sakız kokusu geliyor ancak sakızın verdiği acılığın törpülenmesi için biraz zamana ihtiyacı var… miktar olarak sanırım 4 litreye 2 gram olarak kullanmıştım.

3 Beğeni

Benim de toz hale getirmek geldi aklıma deneme sonrası. Bir sonraki sefere bu yöntemi deniycem👍