Paslanmaz Basınç Tahliye Valfi Nereden Alınır?

Merhaba cornylerin üzerinde bulunan basınç tahliye valfinden almak istiyorum. Paslanmaz. Bir kaç tane buldum ama krom kaplama diyor. Nerden bulabilirim? Fermenterin kapağına takacağım.

Basınç tahliye valvi şu parça Prv Loop 1pc Pressure Relief Valve For Ball Lock Cornelius Beer Kegs Lid Home Brewing Top Quality Homebrew Kegs Parts - Beer Brewing - AliExpress

Siz corny kapağı mı arıyorsunuz anlayamadım???

Kapak aramıyorum. Çekerek fermenterin içindeki havayı atmamı sağlayan o zımbırtıyı arıyorum. Teşekkürler. Buradan hiç alışberiş yapmadım. Gümrük falan gibi sıkıntı çıkmıyor mu? Herhangi bir üst limit var mı gümrük için?

Aslında aradığım şey kafamda daha çok netleşti bir şeylere baktıkça. 50 litrelik fermantasyon tankımın iç basıncını ölçecek bir basınç ölçer takmak istiyorum. Bu basıncın benim istediğimin üzerine çıkarsa otomatik olarak basıncı istediğim orana getirsin istiyorum emniyet için. Ayrıca co2 tüpü ile bu ölçer üzerinden gaz basabilmek istiyorum.

Co2 gaz regülatörü bu istediklerimin tamamını yapabiliyor mu?

Benim asıl amacım şu: bira fermantasyon olduktan sonra gazlandırmak için ya şeker kullanmamız yada co2 basmanız gerekiyor. Ben tankın içindeki oksijeni tamami ile dışarı alıp fermantasyon esnasında ortaya çıkan gazın hava kilidi ile dışarı atılmayıp birayı kendi gazı ile gazlandırmasını umuyorum. Bu olurkende fazla basınç varsa dışarı atılmalı

Size “spunding valf” denen basınç altında fermentasyonda kullanılan basınç ayarlı valfi lazım. Basınç altında fermantasyon olarak arama yaparsanız daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bunun adı basınç altında fermantasyon yalnız dediğiniz değerlerdeki basınca dayanacak bir fermantasyon tankı gerekli

Fermantasyonun kendi ürettiği co2 çok mu basınç oluşturur? Paslanmaz süt güğümü ile yapıyorum fermantasyonu.

Bu mümkün değil süt güğümğmde

1 Beğeni