Paslanmaz Çelik Rezistans Nereden Bulabilirim?

Merhaba.

Kaynatma kazanımı elektrikliğe döndüreceğim ancak baktığım hiç bir yerde kafalı paslanmaz çelik rezistans bulamadım. Hep krom yazıyor. Krom paslanmaz ama bunlar kaplama sanırım. Ayrıca vida kısmı pirinçten. Bunun bir zararı olur mu? Daha önce kendi elektrikli kazanına rezistans takan biri vardır umarım?

Daha dün internette gezeliyordum satın alma amacım olmaksızın. Şöyle sitelerde çok çeşitli rezistans var ama malzeme bilgisi pek yok. Satıcısına sormak lazım.

Ya da şöyle bir alternatif değerlendirilebilir. Temizliği falan daha basit olacaktır.

Ya da belki maliyeti yüksek olsa da en iyisi Aliexpress’ten amaca uygun ULWD (Ultra Low Watt Density) bir eleman almak olur.

Bir üretici ile görüştüm. 3000watt 28cm paslanmaz kafalı rezistans 800 tl istediler. Normal mi sizce? Benim söylediğim boyuta özelliğe göre yapabiliyorlar.

1-1,5 yıl önce İzmir’de bir rezistansçıya yaptırmıştım ben. Yanlış hatırlamıyorsam 100 lira falandı, hatta ayıp olmasın adam uğraşıyor diye iki tane yaptırmıştım :slight_smile: 800lira fazla geldi bana açıkçası.

Yakınlarınızda rezistans yapan bir yer varsa fiyat alın isterseniz. Benim yaptırdığım yer ara sokakta küçük bir üreticiydi, adını sanını hatırlayamadım.

1.5 yılda o kadar çok şey değiştiki. Paslanmaz küresel vana bile 250tl. Hortum ucu bile 60tl. Aradığım yerler elimizde yok isteğe bağlı olarak üretiyoruz çünkü pahalı oluyor demişti.

Paslanmaz ürünler için bira ile ilgili satış yapan yerlerden pahalıya mal edersiniz. www.pcspaslanmaz.com tavsiye ederim. Tahminime göre kaynatma kazanı yapacaksınız. Bağlantı yerlerini conta yerine kaynak ile tutturmanızı öneririm. Endüstriyel mutfak malzemeleri satan yerler paslanmaz kaynak atolyelerini bilirler.

Ben pcspaslanmaz üzerinden 2 küresel vana aldım ve bir çok malzeme aldım zaten. Oradaki küresel vana fiyatını söyledim zaten. Hatta az önce baktım zam gelmiş. 316 kalite 1/2 küresel vana 304TL olmuş. 3 parçalı vana 326TL. Paslanmaz rezistansın 800tl olması çok normal yani. Bu fiyatlar karşısında. Bence…

Doğru söylüyorsunuz başlangıç maliyeti son zamanlarda yüksek bir hobi. Bu süreçte size bol şans dilerim

1 Beğeni