Ph ölçümü ile ilgili sorunlar

Merhaba Mash Ph ölçümü için aldığın ucuz yollu Ph metre hiç doğru düzgün sonuçlar vermiyor. Test sıvılarında yaptığım ölçümler her seferinde büyük farklar ile farklı çıkıyor. Yapmaya çalıştığım reçetede mash aşamasında daha önceden ph ını bildiğim su ve eklediğim tuzları dikkate alarak ölçüm yapmadan teorik olarak hesaplayıp ezbere 88 ilk lactic asit eklentisi yapsam sorun olur mu ? Bu konuda en iyi hesaplamayı nereden yapabilirim .?

Brewfather gibi uygulamalarda bahsettiğiniz teorik ph hesaplamasını yapan toollar var. Reçete uygulaması kullanıyor musunuz.

Brewfather hesaplama toolunda 7ml gibi yüksek bir değer çıktı ve not olarak da ne olur ne olmaz siz laktik asitli yavaş yavaş pH ı ölçe ölçe ekleyin diyordu. O yüzden riske girmedim ve 3.5 ml ekledim ve pH metrenin kabaca 0,2 düşük ölçtüğüne kanaat getirip mayşenin 5.0 olduğunu görünce daha fazla eklemedim. Çünkü bunun telafisi yoktu pH yükseltmek için sıvı sabun ekleyemezdim :slight_smile: sonuçta hedefim olan pre boil Gravity e ulaştım. Yani enzimler mutlu mesut çalışmış uygun pH ı yakalamışlar diye düşünüyorum. Yurt dışında satılan bir ürün görmüştüm. Hacme göre eklediğiniz bir miktar toz karışımı ile ilk ph ne olursa olsun mayşe ph ını 5.2 ye sabitliyor. İlk yurt dışı seyahatimde onu alıp bu ph defterini kapatacağım. Ya da cidden iyi bir ph ölçer lazım …

Bende hiçbir işe yaramayan PH metre bu

Bahsettiğim pH 5.2 stabilizatör de bu ürün

1 Beğeni