Schneider mayası devşirme

Geçtiğimiz hafta yaşanan 4 günlük kar telaşı sebepli tatilde madem bira kaynatmıyoruz bari uzun zaman önce aldığım schneider tap1,2,4,6,7’lerin mayasını devşireyim diyerek işe koyulmaya karar verdim. Koyulmadan önce ne kadar tortu ve maya kalıntısı varsa dibe güzelce çöksün diye kendilerini 1 hafta dolapta ağırladım.

Arkadaşları sırayla lıkırdatmak için bardağa alırken dipteki kısımlarını şişede bırakmak için azami gayret gösterdim. Ağızlarını starsanlı folyo ile kapatıp yine dolaba kaldırdım. Hepsi bitip işleme hazır olunca elimdeki lme’yi erlende kaynatıp soğutarak 1 lt. 1020 O.G.'li mayşe hazırlayıp şişelerin 1/4 - 1/5’i gibi dolacak şekilde şişelere alıp ağızlarını yine folyo ile kapatarak oda sıcaklığına çıkardım. Aklıma geldikçe çalkalayarak işlemleri ertesi sabaha bıraktım.

Sabah kalkınca erlende kalan mayşe ile şişedeki arkadaşları buluşturup stirplate döngüsünü başlattım. 12 saatlik döngüde ortaya çıkan görüntü;

Döngü 24 saate tamamlandığında hepsini bir kavanoza alıp soğukta bekletmeye aldım. Ertesi gün dipte çoğalan mayayı görmek mümkündü;

Bu sefer 1.25 lt. 1045 O.G.li yeni bir mayşe hazırladım. Kavanozun üstündeki fazlalığı dikkatlice döküp dibinde kalan 250 ml. kısmı mayalarıyla birlikte çalkalayıp erlene ekleyip 1.5 lt.'yi döndürmeye başladım. Yine 12 saat sonundaki görüntüsü;

Döngü yine 24 saati bitirdikten sonra kavanoza alıp soğuğa kaldırarak çöktürdüm. Gözle görülür şekilde mayalarda artış görüldü;

Mayaya özel ayırma hunisi sipariş ettim. Geldikten sonrası 50 ml. falkon tüpe dipteki mayadan 30 ml. + 10 ml. Gliserin + 10 ml. içme suyu ile buzluğa uğurlama. :beers:

23 Beğeni

Tebrikler :clap:
İlk olarak hangi birayı yapacaksın?

1 Beğeni

Kısmet olursa ilk hedef tap2, ailecek seviyoruz.

3 Beğeni

Bu mayadan üretim yaptınız mı acaba?

Malesef bugüne kadar buğday kaynatmadım bu sebeple henüz sıra gelmedi.

2 gün önce muhtemelen 2017’de aldığım ve skt’si 2019 olan danstar munich classic ile yazlık bir buğday kurdum, kapalı maya paketinin skt olayının hikaye olduğunu da bir kez daha gördüm.

Mayşeleme bitimi aldığım şırayı soğutup mayayı atıp 15 dakika bekleme sonrası karıştırıp bıraktım, diğer 15 dakika sonrası kapaktan taşıyordu. Kış uykusundan uyanan ayı gibi ne bulsa yemeye hazırdı.

2 günde 4 defa kapak ve kilit yıkanarak ve krausenler bir kavanozda toplanarak olabildiği kadar kontrol altında tutuluyor.

Bundan sonraki buğday başlıkta adı geçen schneider mayası ile kurulacak.

4 Beğeni

Schneider maya sonucunu merak ediyorum​:v::wave::wave: :beers:

Sanırım aynı tarihlerde aynı mayayı almışız, bu mayadan iki tane alıp birini arkadaşıma vermiştim, arkadaşım yaptığında bana çok ekşi oldu dediği için elimdekini buzluğa atmıştım, tavsiye edilen tüketim tarihi geçmesine rağmen bende kullandım ve bir sıkıntı olmadı, şu anda içiyorum arkadaşımın dediği ekşilik de yok, mayayı beğendim, bu kadar beklememe de gerek yokmuş :beers: :blush:

2 Beğeni

Mutlaka paylaşım yaparım

Lalemand bugüne kdr hiç üzmedi valla

1 Beğeni