Smash Chinook Leaf

9 ve 11. Günler fg 1012 olunca pakette kalan 30 gr chinook leaf ile bugün dryhop yaptım.

10 Beğeni

Hmmm benim senden alacağım biralar birikmeye başladı :star_struck:

4 Beğeni

Evet sen geciktikçe çeşitler artıyor😆

2 Beğeni

Abi sana boş gelmeyeyim diye oluyor bunlar :slight_smile: , hafta sonu bekleyen iki kovamı şişeler şişelemez hafta içinde geleceğim :blush:

2 Beğeni

İzmir yanıyor 20 karakter kadar😆

2 Beğeni

hocam bu hops kısmındaki otların hepsi chinook di mi. ilk satırda %12aa, ikinci ve üçüncü satırda %5 aa yazıyor. Orayı çözemedim.

Evet hepsi yaprak formunda chinook. Toplam 110 gr lık paketti

1 Beğeni

Reçeteyi kontrol ettim son durum şöyle

3 Beğeni

biraz acı olacak gibi. inşallah yumuşak bir acılık olur.

1 Beğeni

Aynı ürünle 90 IBU IPA yaptım acılık çok az. Belki torba ile kullandığımdan tam verim alamamış olabilirim.

1 Beğeni

Reçeteniz nasıldı, kaç gram şot kullandınız?

Konusunu da açmıştım.
Yerel Üretim Ürünlerle IPA - Reçeteler - Türkiye Ev Biracıları (craftbeertr.com)

1 Beğeni

Bu otun gerçekten 12aa olmadığını düşünmeye başladım. 90 ibu ciddi bir rakam.

Üç gün dryhop sonrası 18 lt fıçıya geri kalanları şişelere aldım. :beers:

5 Beğeni

Sevgili @Ozerrock’in “Smash Chinook Leaf” birasını şeytana uyup dün gece geç bir saatte bekleyemeden içtim, foto çekmeyi atladım :woozy_face:.
Bira buram buram şerbetçi otu aromasına sahip ve oldukça lezzetliydi, bu bira o kadar rahat içimli olmuş ki, hiç acılık yok, daha ben ne içtiğimi anlayamadan bitiverdi, bir daha içmek lazım :slight_smile: Eline sağlık.
Reçetende IBU 62 yazıyor ama bu birada hiç rahatsızlık veren bir acılık yoktu, aksine litrelerce içersin :slight_smile:

5 Beğeni

Evet biz de öyle yaptık ve 19 lt lik fıçı dört günde bitti maalesef😆

4 Beğeni

Emeklilik güzel bişi

3 Beğeni