Stout Birada Kahve Dry Hop

stout kit birada kahve ile dry hop yapmak istiyorum. elimde bir reçete yok . 22 litre için kaç gram kahve kullanmam gerekir ? 250 gram yeterli olur mu ? şu kahveyi kullacağım sizce uygun mu ? https://www.amazon.com.tr/gp/product/B009PIIP82

Bu tür bir eklenti yapabilirsiniz ama bunun adı dry hop olmayacaktır. Miktar konusu tamamen damak zevkiniz ile alakalı aslında ama 250 gr bana fazla gibi geldi.

5 Beğeni

satıcına buna o ismi taktiği için kullandım . uyarı için teşekkürler . hazır paketli kahve alacağım ondan bir bulaşı söz konusu olur mu ? nelere dikkat etmek lazım? alacağımız bir önlem var mı ?

2 Beğeni

Filtre kahve zaten, soğuk demleme yapmayacaksanız bir sorun olmaz. Kit yapıyorsunuz, sıcak su ile konsantreyi çözdürürken de ekleyebilirsiniz. Sadece tortu daha fazla olacaktır.

4 Beğeni

En fazla 100 gr, mümkünse kavrulmamış çekirdek, batıp, öyle kalmasını garanti etmek için bir de şot bardağı vs gibi ağırlık eklenmiş tülbent içinde, mayalanma bittikten sonra.
İlk 24 saatten sonra günde iki kez kokusunu kontrol ederek süreye kendiniz karar verebilirsiniz. Bu tür uygulamalarda genel kural olarak az, çoktur.
İlandaki kahveyi kullanacaksanız, çok daha az olmalı bence ama doğrusu kavrulmuş ve çekilmiş kahve uygun olur mu emin değilim.

5 Beğeni

Direk espresso shot kullansa nasıl olur?

Aradaki fark, zaten özütü çıkarılmış bir şey katmakla, özüt çıkarma işini biranın kendisine bırakmak. Böyle birşeyi denemedim, dolayısıyla kesin yanıt veremem ama tahminim demlenmiş espressonun bira içinde eşdağılımlı kalmayabileceği yönünde. Ayrıca espressonun da bir doyum noktası (kahveyi ne kadar koyu hazırlayabileceğinizin bir sınırı) olmalı ve bu ne kadar katılacağı ile ilgili sorun çıkarabilir.

3 Beğeni