Tam Tahıl Bira Yapımcılarına Sorular

Hopstandde çay yapma mantığı gibi düşün Mesut, biraz koku daha çok aroma geçiyor az da alfa vb asitler, dry hop sadece koku.

1 Beğeni

Aslında bunlar bilinen normal ve doğru şeyler. Yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı merak ettim deneyen var mı diye.

Hopstandden koku dry hop kadar geçmez dry hoptan aroma geçmez vb vs, elmayla armutu kıyaslamışlar bildiğin

3 Beğeni

Ben de bir soru sorayım madem.
Bu internetteki reçete oluşturma sitelerinde şekeri eklediğim zaman yanında mash değil late çıkıyo otomatik ama ben kaynatırken atıyorum boil yazması gerekmez mi ? Siz şekeri hangi aşamada ekliyorsunuz ?
İkinci sorum ise ben tencere kullanıyorum normal aşure tenceresi , ocakta kademeli mayşeleme yapılıyor mu ? Yoksa sadece makina’da mı yapılıyor ?

Mash mayşeleme aşamasındaki eklemeleri gösterir, boil kaynatma aşamasındakileri. Ocakta da kademeli mayşeleme yapabilirsiniz ama makinede bu iş daha kolay oluyor. Makine istenilen sıcaklığa gelince ısıtma işlemini kendisi durduruyor fakat ocakta sizin sürekli ölçüm yaparak süreci kendiniz yönetmeniz ve istenilen sıcaklığa ulaşınca kapatmanız gerekli.
Not: late de kaynatma sonunda yapılan eklemeler için kullanılıyor.

5 Beğeni

Herkese merhaba…
Bugün itibarıyla siparişini verdiğim jet 30 ve serpantinim geldi. Hassas terazi ve malt değirmenini beklerken bir taraftan da ilk deneme için basit reçeteli ve lezzetli bira araştırmalarına başladım. Şu anki durum itibarıyla sadece oda sıcaklığında yani (19-22 derece) arasında fermentasyon yapabileceğim için bu şartlara uygun bir bira yapmak istiyorum. Kitlerden deneyip sevdiğim(kköy ün munich export şerbetçi otlu malt özü) biranın içinde Pilsner, CaraPils ve Melanoid maltları ile Magnum ve Saaz şerbetçi otları kullanılmış. Tabii ki oranlarını bilemiyorum.
18-25 derece arasında fermente edilebilir. İdeal fermantasyon sıcaklığı 21 – 22 ⁰C’dir.
Renk: 10-20 EBC
Acılık: 16-22 IBU
Alkol oranı %5 Abv
Bu ilk denene için uygun mudur?
Ya da hazır satılan tam tahıl setiyle mi başlamak gerekir? Eğer öyleyse benim gibi makine ve tam tahılın acemisi için en uygun seçenek hangisidir?

Teşekkürler…

1 Beğeni

Sanırım ilk başlayan herkeze olan tavsiyeyi söyleyeceğim, SMASH tarzı yani tek malt tek şerbetçi otu içeren basit reçete yapabilirsiz. Basit dediğime sakın aldanma tadı harika oluyor, basit bir bira olur diye düşünme. Arama motorunda smash diye aratırsan aklına yatan bir tarif bulursun. Senin oda sıcaklığında zaten ale için güzel bir aralıkta. Aslında hangi birayı kaynatsan çok lezzetli olacağına eminim, ama makineye alışma süresinde smash çok yardımcı oluyor. Bana da tavsiye buydu, bende smash ile başladım. Şimdiden eline sağlık ve kolay gelsin :slight_smile:

4 Beğeni

Bir de ufak bir tavsiye, whirflock, irish moss tarzı bir ürün kullanın. Berraklığa etkisi çok fazla. Özellkke whirflock tavsiye ederim ama sanırım stoktarda bitti. Bunun ikamesi olarak forumda Tam Rafine Karagenan kullanıldığı ve çok başarılı olduğu yazılmıştı, yine forumda Karagenan diye aratıp bilgi sahibi olabilirsin.

2 Beğeni

O zaman şöyle söyleyeyim. Piyasada bulunabilen malzemelerle, makineye yabancı benim gibi acemileri üzmeyecek, klasik tatlarda bir SMASH :sunglasses:

2 Beğeni

Urquelin pale malt ve ale mayayla yapılmış decoctionsız hali😉

3 Beğeni

Lapa halinde haşlanmış yani jelatinize edilmiş pirinç daha sonra mayşe içine suyunu bırakır mı ?

Refraktometre 70-80 derece sıvının ölçümünü doğru yapar mı ?

Mash out yapılmamış (66 derece) reçetede yağmurlama suyu da en son mayşeleme sıcaklığında olmalıdır doğru mu ?

Kusura bakmayın vakit darlığından çok araştıramadım.

Biraburada’ya yeni maltlar gelmiş, aralarında extra pale pilsener malt gördüm, sitede baktığımda @durul’un black IPA, American wheat ve Juicy IPA’da kullandığını gördüm. Bu malt’ı kullanıp da şu sitile harika yakışıyor mutlaka alıp şu reçede kullanmalısın diyen var mı acep :wink:

1 Beğeni

Neredeyse bütün Alman stillerinde, çek pils, tüm international pale lagerlerde kullanılabilir. Kölsch de kullanmıştım ve bence çok güzeldi

1 Beğeni

Super kölsch de kullanmak aklıma gelmezdi, bende yakın zamanda kölsch düşünüyordum, o zaman burada deneyebilirim. Bende continental lager için tavsiye biraz önce gördüm, yaz geliyor, hem kölsch hem de lager denerim.

1 Beğeni

Verimi de çok yüksek çıkıyor weyermannsa.

Kgsi 60 tl ha. Vay be…

Yok 50 TL ye geliyor çuval ile alıyorsan (kargo dahil.

Eskiden ortak alım yapabileceğim arkadaşlar vardı :roll_eyes: 25 kg şu an fazla bana

Ankara’ya taşın ortak alırız

Tabii, ya da daha iyi fikrim var, Sen Gaziantep’e taşın.