The Twin Cats Psychodubbel v2

Eh, yavaş yavaş kış hazırlığı yapma zamanıdır…

image

13 Beğeni

Seneye ? Sen ? Haziran’ da kalırsa bir şişe alayım :slight_smile:

1 Beğeni

Hele bi yapayım da…
Üç şişen var bende, bir kenara ayrılmış halde duran (üstelik br tanesi de Grolsch :cold_face:).
Bunu da ekler mahşerin dört atlısı olarak veririm. Artık ne kadar saklayacağına sen karar verirsin.

2 Beğeni

Kovadayız!

9 Beğeni

Dün akşam bunu tattık @ers ile…

@Durul çok kızacak ama evde bira yoktu.

Şişelenmesinin üzerinden toplam 23 gün geçmişti.

Ben zaten karışmam da, @ers çok beğendi. Adamın nazik ve etrafındakileri kırmak istemeyen biri olduğunu göz önünde bulundurarak yorumlarını sıralıyorum:

• Bu kadar çabuk olgunlaşmış olması şaşırtıcı
  • Dantel yok, beceriksiz herif
  • Sarmısak kokusu var
  • %8 hiç belli değil
  • Genç bir bira gibi değil
  • Renk tam Orval rengi
  • Muhteşemsin

12 Beğeni

Adama ne kadar yedirip içirdikten sonra bu yorumları aldın önemli tabii :ok_hand:

9 Beğeni

Ya tabii…
özellikle de tüketilen sarmısak miktarı kritik.

5 Beğeni

Sarımsak neden sarmısak oldu?
Eklenişi hangi aşamadaydı?

2 Beğeni

Sarmısak biranın içiminden önce affedersiniz mantıya dökülen yoğurt şeklinde eklendi, sonrasında da sarmısaklı peynirli patates sosu formunda desteklendi.

Sarımsak doğru, biliyorum ama tüm hayatım sarmısak diyerek geçti, değiştiremiyorum. :frowning:

3 Beğeni

Bir editöre yakışmayan açıklamalar, bundan sonra yazım hatalarımı bu şekilde savunacağım; “Uzun zamandır böyle kullanıyorum”. :slight_smile:

2 Beğeni

Emir telakki ederim.

1 Beğeni

Ama şunu da unutmayın ki Türkçenin çok net olmayan, TDK’da da net bir şekilde ifade edilmemiş bazı noktaları yok değil.

3 Beğeni

Ersoy Abi şu anda yazıyor, Sen onun cevabını artık Ersoy abiye verirsin.
Bundan sonra bende herkes yerine herkez yazma niyetindeyim.

2 Beğeni
  • Gerçekten şaşırtıcı.
  • İşte bu şaşırtıcı değil.
  • O koku kedi de dahil her şeyde vardı. Belki sarmısak yerine sarımsak kullansan, böyle ağzına yüzüne vuran bir sertlikte olmaz.
  • Bu anlamda tam Belçika.
  • That’s redundant. Çabuk olgunlaşmış dedik işte, zorlamasana hayatı.
  • Orval kloncuları olarak hepimizden iyi tutturdun rengi valla. Bir de Orval yapmış olaydın iyiydi.
  • Onu kediye dedim ben. Neden üstüne alındın ki?

Bu arada @BoBo nefis bir evsahibi olmasının yanısıra aynı nefasette bir geyikçi olduğu için, asıl önemli olanı unutmuş. Bu bira brettlenmeli. Taban ve genel tad profili olarak Orval’e çok yakın. Aynı taban, aynı süreç yönetimi (530 kullanmış Bobo, ama 510, 530 farkının, en azından bu tabanda kritik olmadığı çok açık.) ile Orval rotasına gidip brettlenmesinin müthiş sonuçlanacağını düşünüyorum.

4 Beğeni

:musical_note: Bir dahakini brettlesek de mi saklasak brettlemesek de mi saklasak… :musical_note:

2 Beğeni

Hatta; madem olgunlaşma süresi gibi bir derdi yok, tamamen Orval Rotasında brettlemeden önce kuruhoplanabilir de.

1 Beğeni

Planlayayım ben bunu…
Keyifli misafirliğiniz için çok teşekkürler.
Hatay bardaklarını yine unutmasan iyiydi ama.
:stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Orval için araştırma yaparken bazılarının 510 yerine 530 kullandıklarını okudum. Aslında 510 yoksa düşünülebilir.

2 Beğeni

@ers abi öznel ifadeler kullanmamıştır bence…

3 Beğeni

Kullandı…
Özellikle de bahse konu kelimeyi defalarca kullandı.

2 Beğeni