Ticari Bira Tadım Notları / Delirium - Tremens

İnternette oldukça sık gördüğüm fakat deneme fırsatı bulmadığım bir biraydı Delirium.
Hazır yurt dışı seyahatindeyken markette bulup aldığım çeşidi Tremens / Blonde Ale. Şişenin ağzı mantarlı, dışında seramik hissi veren bir kaplama olan cam şişe.

Şişe 1 pint ve 9,4 fl oz, yanlış hesaplamadıysam yaklaşık olarak 740-750 ml civarı bir hacme sahip.

Kopuk tahmin ettiğimden daha ince ve oldukça hızlı şekilde kayboluyor, daha hazy bir görüntü bekliyordum ama oldukça berrak. (Bu beklenti benim hatam olabilir.)

Maalesef seyahat ortamında uygun bardak bulamadığım icin 500ml plastik bardakta tatmak zorunda kaldım. Renk resimde göründüğünden 1 tik daha koyu, parlak ışıktan dolayı biraz daha açık renk görünüyor.

Belçika biralarının kendine has tadı bunda da mevcut, muhtemelen üretimde kullanılan şekerden kaynaklanıyor olabilir bu tad.

İcimi çok rahat olmasına rağmen şişeyi bitirdiğinizde yüksek alkollu bir bira içtiğinizi size hatırlatıyor. Alkol oranı %8,5 bu arada.

Yaklaşık 12 dolar + vergi ödeyerek aldığım bu bira sürekli icilebilecek bir bira değil ama yine de keyifli bir tecrübeydi.

20 Beğeni

Belçika mayalarından geliyor o tat😉

6 Beğeni