Ticari Bira Tadım Notları

Sıcak yaz günlerinde , ekonomik yollu narenciye aromaları alabileceğiniz serinletici bir bira .
Efes Summer Blue

19 Beğeni

Dün gece ben de bir şişe edindim.
Benim sevdiğim bir bira bu, denememişlere tavsiye ederim.

3 Beğeni

Benim de en sevdiğim ticari bira bu, yerliler içinde

1 Beğeni

kesinlikle bende bayılıyorum

Allah allah. Her yaz çıkardıkları dönemsel ürünleri, eşeği sarıya boyayıp boyayıp reklamını ediyorlar diye düşünürdüm. Burada bu kadar insan ayırdedici bir lezzet yakalıyorsa, ben de alıp tadayım bari.

1 Beğeni

Summer Blue ve Winter Blue güzel biralar.

2 Beğeni

“Genirme hessıyatı eyidir…” Efes summer blue (Yaz birası) testi. 50 cl, 4,1 alkol (+18) - YouTube Seviyorum bu abiyi kendi meşrebinde, anladığı kadar bira tadımı yapar.

1 Beğeni

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: Forum Kullanımına İlişkin kategorisi hakkında

Tadını Marmara Gold a benzettim ,acılığı biraz daha fazla.

İçimi kolay,lezzetli yormayan bir lager,çok beğendim ve direk clone u varmıdır diye içerken aklımdan geçti

9 Beğeni

3 Kafadar Mosaic İpa

Daha önce yine şişeden ama çok taze iken içmiştim harika idi. Bu sefer aldığımın SKT’si 11/2021. Sanırım 6ay raf ömrü vermişlerdi ve öyle ise Mayıs 2021 şişeleme tarihi. Bu içtiğim ise kesinlikle kötü değil gayet keyifli bira ama öyle aman aman vurucu bir ot aroması yoktu. İlk içtiğimde yoğun ve çok güzel şerbetçi otu aroması vardı. Benim için yine de başarılı bir yerli craft bira.

20 Beğeni

İlk yudumda çok bariz baya bir tatlılık hissi ki %7.5 alkol oranında nasıl olmus laa bu diye düşünürken yuttuktan 15 saniye sonra da hoş bir acılık geldi ki heee şimdi tamam dedim :slight_smile: calsberg deutschland yapımı alman harikası bir bira

13 Beğeni

Son yılların sözde bilim kategorilerinden biri glutensiz beslenme. Tıbbi yaklaşım ve zorunluluklardan kaynaklı bir diyet değil elbette burada mevzu bahis.

Endüstriyel biracılık da göz kırpmış bu kulvara. Merak edip edindim. Başlık tadım notu malum, ancak bunun için ortada bir tat olması gerek.

Damağım yettiği, dilim döndüğünce notlarım şöyle: Ne tat, ne gövde, ne aroma ne de köpük. Sanki gazlandırılmış alelade bir sıvı. Bu şişeyle aynı rafta duran bir bira olsam utancımdan patlardım.

11 Beğeni

+1

Buğday birası hevesiyle aldım denedim ama yok olmamış. Zaten bira buğday maltı katkılı lager bira imiş. Daha da almam.

3 Beğeni

Ne yazık glütensiz biralar genellikle böyleymiş, gluten hassasiyeti çok değişik derecelerde olabiliyor, kimisi glutenli gıda alımı ile hafif mide ve bağırsak rahatsızlığı derecesinden, kimisi eser miktarda alımı sonrası ciddi şekilde reaksiyon gösteren derecesine kadar. Bu bira ise çok hassas gluten intoleransı olan insanlar için sıfır glutenli bir bira. O yüzden bu birayı diğer biralarla karşılaştırmamak gerektiğine inanıyorum. Lakin bu biranın yapımımda kullanılan karabuğday aslında bir tahıl bile olmayan bir bitki.

Ben bir üreticinin ticari veya değil böyle bir boşluğu doldurmasını önemsiyorum.

11 Beğeni

Dediklerinize katılıyorum ama buğday diye piyasaya sürülen bira neden lager olur? Güzel bir ale maya daha iyi olmaz mıydı?
Sonuçta vardır bi bildikleri elbette. Zaten hitap ettiği kesimde ben yokum sadece çok merak edip almıştım.

4 Beğeni

Ben yerli biraları sevmiyorken gustayla bana yerli birayı sevdirmişleri bi zamanlar ama bunun tek cabı var :joy:

resim

3 Beğeni

Muhtemelen lager biranın daha çok tutulması ile alakalıdır. Lager bira üretmek ale bira üretmeye göre daha maaliyetlidir sanki.

3 Beğeni

Chimay Blue

Belçika Trappist birası. 9abv.

Malt ve meyvemsi esterlerin yoğun olduğu bir aroması var. Tat olarak kırmızı şarabı andırdı bana ve ek olarak elbette karamel tadı ile birlikte. Çok da “vauuv” birası olmasa da güzel bira.

10 Beğeni


Brewdog Punk IPA
Malt: Extra pale ve caramalt
Hops: Chinook - Ahtanum - Simcoe - Amarillo - Nelson Sauvin
Köpük: Dayanıksız

Kokuda aldığım yoğun Liçi meyvesi benim hoşuma gitti. Ben çok beğendim

12 Beğeni


İki birayı da ilk kez tatmak fırsatım oldu. Tap 6 gerçekten abartıldığı kadar varmış. Ama tap 7 benim yaptığım SarıBaltayı çok andırdı tad olarak.

10 Beğeni