Ticari Bira Tadım Notları

Bu urladakilerin durumu fena cidden :joy:

1 Beğeni

Söylemiştim sana daha çok seveceğini😉

1 Beğeni

Çok düşük beklentiyle aldığım ilk yudumda etkilendim. Açık kahve ile amber arası renkli, cam gibi berraklıkta, klasik şekilde bardağa doldurduktan sonra hızla köpüksüz hale bürünüyor. Karamelimsi/balımsı kokulu ve malt tabanlı, çimensi şot aromasının acılığı çok düşük, içimi çok yumuşak ama bitişi “bence” çok lezzetli. Gerçekten beğendim.

Dipnot: Migros sanki geri götürünce geri ödeme yapacakmış gibi, fiyata ek, şişe başı +1 tl depozito kitliyor.

5 Beğeni

Birde şişesine şans vereyim dedim, kutu ile olan farkı çok bariz. Koku net turunçgil ve tropik meyveler, malt gövdesi yine düşük ama su gibi de değil, acılık dozunda, bitiş tatlı. Bunu sevdim.

4 Beğeni

Bende şişesini çok beğendim

4 Beğeni

Ben bu birayı hiç beğenmedim

1 Beğeni

Efes Pilsen Reserve birayı yukarıda bahsedilince fark edip denedim, benim damak tadıma çok uymadı, sanırım çok baskın bir amber tadı gelsin istememişler, çok farklı hadi bir daha alayım diyeceğim bir bira benim için değil, geçen yaz Luna favorım idi, bu sene büyük ihtimal Efes Summer Brew favorim olacak, içtikçe beğenim oturuyor bu birada.

5 Beğeni

Summer Brew güzel olmuş.
Dün akşam denedim ilk kez ve beğendim.

6 Beğeni

Ben de Efes summer brew beğendim. Bu yaz için bira stoğum yok, ticari de tercihim summer brew olur

10 Beğeni

Efes summer brew sonunda buldum ve dün denedim. Aroma ve koku olarak beğendim, köpük ve gazlanma ideal ancak acılık ve gövde yerlerde. Acı biralara alışık olamayanları ürkütmemek için cimri davranmışlar belli ki ancak düşük acılık ve yüksek aroma birleşince meyve suyu gibi tat yaratıyor. Ben bir daha almam açıkçası.

1 Beğeni

Şimdi anladığım Efes Summer Blue (tombul beyaz şişe) gitti bu Efes Summer Brew mi geldi, çünkü bir süredir tombul beyaz şişeyi göremiyorum.

1 Beğeni

Ben summer blue( tombul beyaz) ı çok seviyordum, lunayı da çok seviyorum

Bu gün @Ozerrock in eski mahallesi yakınlarinda irish lager görünce atlayıverdim, sade hoş ferahlatıcı bir lager.

6 Beğeni

Aynen öyle olmuş. Ben tombul şişe summer blue’yu çok seviyordum, bu sene çıkanı henüz deneme fırsatı bulamadım.

@Apo_Cinar sağolsun gelirken eli boş gelmemiş, doppelbock yapıp satışa çıkartmak bile büyük iş, knidosa helal olsun, yalnız çok daha maltsı ve yoğun olması gerekirdi, iyi bir temsilcisi değil malesef, alıp içermiyim tekrar, belki.

8 Beğeni

@Apo_Cinar sağolsun yine, garaguzu nepa, hazy, kalıcı beyaz köpük, acılıpı harsh ve hissediliyor özellikle bitişte, sanki magnum 60 dk acılığı gibi, ot olarak. citra olsa gerek buram buram geliyor, cascade yorumu da Apodan, biz beğendik alınır içilir.

8 Beğeni

@Apo_Cinar dopdolu süprizler, 3 kafada schwarzbier, pentagram, daha önce bu stili hiç içmemiştim, çok beğendim, roasted tatlar gayet güzel geliyor, munich biraz daha hissedilebilirdi, her gördüğümde alır içerim ama galiba yasaklanmış, @hozkan daha iyi açıklık getirebilir buna, yapanların ellerine sağlık,.

9 Beğeni

Kutuyla şişe arasında dağlar kadar fark var, şişesini içebilirsiniz ama lunayı net bir şekilde buna tercih ederim,efes summer blue( rahmetli) hepsinden güzeldi o ayrı, kutusuna sakın para vermeyin, cacık olmaz garip bir şekilde. @shqiptarkoska neden böyle,

5 Beğeni

Hastasıyız dedeee

7 Beğeni

Tarafını seç

6 Beğeni