Ticari Bira Tadım Notları

Hani kardeştik oldu mu şimdi :slight_smile:

1 Beğeni

Ben summerbrewi beğenmiştim. @BoBo ya gittiğimizde cacıkla iyi gitmişti. Sağolsun @FAtE fıçı getirince de devam etmiştik.

1 Beğeni

Summer brew bu yaz tercihim olur, Luna’da bence güzel, ama birini tercih etsem Summer brew olur, yani tabi biri fıçı getirirse kazanan fıçı daki olur :slight_smile:

3 Beğeni

Fıçısı olan urladaki tanıdıklar sadece satın alma işine bakıyormuş. Bira yapmıyorlarmış. Ben oraya taşınınca artık

Net luna, summer brew kutudan asla içmem

Carlsberg ve heineken sevenlerin hedef alındığını düşündüğüm bira. Yoklukta gideri var.

8 Beğeni

Ne diyeyim bilemedimki.Her denemede aynı sorun oldumu.

1 Beğeni

Şişesi gayet güzel oysaki.

Çok aromatik :cowboy_hat_face: mangolu ice tea gibi

5 Beğeni

resmini çekmedim ama 3 kafadarın (biraburada) italyan pilsi ne güzel biraydı. çok beğendim.

4 Beğeni

Evet , yasaklandı ne yazık ki. Satışı yasak değil, ama üretimi yasak. :slight_smile:
Grubun ricasi üzerine şu an bu konuyu çok konuşmuyoruz biz . Kısaca bilgi vermek istedim.

14 Beğeni

Hollanda’dan bir Barleywine ABV:%10.0

14 Beğeni

Bugün içtiğim efes summer brew daha önce içtiklerimden bariz farklıydı. Migrostan 17.06.2023 üretim tarihli kutu aldım. Önceki denemelerimin aksine burunda bariz bal ve kurabiye aromaları hissettim. Kesinlikle farklı bir reçete uygulanmış.

2 Beğeni

Aslına bakarsan ben de benzer bir şey hissettim son seferinde. Daha öncekilerde olmadığı kadar ve neredeyse rahatsız edecek kadar gazlı bir şişeye denk geldim.

daha önce benzer bir deneyimi Carlsberg’de de hissetmiştim.

Benim deneyimimde gazlılık anlamında rahatsız edici bir durum yok ama özellikle bardağın yarısından itibaren ballı bebe bisküvisi yiyormuşum gibi bir hisse kapıldım. 3. kutuda da aynı deneyim. Yarın bir gün sonra üretilen şişe versiyonunu deniycem eğer kaldıysa migrosta.

2 Beğeni

Sanırım Durul yazmıştı, şişe ile kutu arasında bariz fark var diye, ala ala diyerek denemiştim, gerçekten de şişe ve kutu summer brew arasında fark var. Şişe çok daha iyi.

5 Beğeni

Ben büyük umutlarla başladım içmeye ama bardağın son 3-4 yudumunu içemedim. Üzgünüm:(

1 Beğeni

Guinnesss Cold Brew Coffee Beer

İlk Guinness içtiğimde bende ne kadar hayal kırıklığı yarattıysa bu da tam tersine beni benden aldı.

%4 alkollü, kahve, vanilya ve karamel tatların hakim olduğu birayı içerken insanın aklına bir tek bira gelmiyor. Soğuk cappuccino tabiri daha doğru sanki.
Bir Guinnesss standardı olan dolgun krema köpük sonuna kadar eşlik ediyor.

Tatmama vesile olan dosta da buradan selam olsun, çok beğendim.

15 Beğeni

Efes Pilsen Reserve

Ön yargılı olmayayım diye özellikle damağımı temizleyip içtim ama nafile. Malt olarak biraz varlık gösteriyor, fakat şerbetçi otu olarak tat ve kokusu neredeyse 0. Utanmasam okside olmuş diye döktüğüm cervezeya benziyor diyeceğim. Diğer yorumları okuyunca şişeden şişeye fark mı ediyor diye düşünmedim değil.

10 Beğeni

Ben seninle aynı düşüncedeyim. Okside olmuş gibi düşündüm bende.

1 Beğeni